POWIĘKSZENIE

 

Powiększenie logo_małe

 

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Konkurs ma na celu wyłonić i wypromować zdolnych młodych ludzi, którzy w przyszłości będą profesjonalnie pisać o kinie.  Wygrana będzie dla laureatów pierwszym krokiem w zawodowej karierze. Szukamy autorów, którzy zwrócą uwagę na to, co było do tej pory pomijane, dostrzegą to, co pozostawało niedostrzeżone i opiszą w swoich tekstach najciekawsze aspekty współczesnego kina.

Na trzy dotychczasowe edycje “Powiększenia” zostało przysłanych 1136 prac konkursowych. Laureaci konkursu stali się filarami publicystyki Filmwebu, a także innych mediów. Zwycięzca pierwszej edycji, Radosław Osiński, zdobył w ubiegłym roku Grand Prix w Konkursie im. Krzysztofa Mętraka. Dwa lata wcześniej na podium w tymże konkursie uplasował się wyróżniony w  I edycji “Powiększenia” Piotr Szcześniak, zaś zwycięzca III edycji, Marcin Stachowicz, został wyróżniony w roku bieżącym.

W jury tegorocznego Konkursu zasiądą: dr Monika Talarczyk-Gubała (Instytut Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Szczecińskiego, autorka książek “PRL się śmieje! Polska komedia filmowa 1945-1989” oraz “Biały mazur. Kino kobiet w polskiej kinematografii”), Marta Sikorska (Polski Instytut Sztuki Filmowej), Tadeusz Sobolewski (krytyk filmowy, “Gazeta Wyborcza”), Marcin Stachowicz (laureat III edycji “Powiększenia”) oraz przewodniczący jury, Michał Walkiewicz (redaktor naczelny Filmwebu).

Nagrodą w konkursie jest stała współpraca z Filmwebem oraz 3000 złotych. Jury przyznaje także wyróżnienia o wartości 1000 złotych. Dodatkową nagrodę w wysokości 1000 zł za najlepszą recenzję polskiego filmu ufundował Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Na prace konkursowe redakcja Filmwebu czeka do 31 lipca 2014 roku.

Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się na stronie: www.filmweb.pl/powiekszenie

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News