Post-sowiecki król dziwactw: 5 klipów Tommy’ego Casha, które trzeba zobaczyć

Twarz meżczyzny wklejona do trzech ciał dziewczynek

Tommy Cash to prawdopodobnie najdziwniejszy Estończyk, jakiego będziecie mieli przyjemność kiedykolwiek poznać. Jedni go kochają, drudzy uważają, że to, co robi, jest zbyt dziwne, żeby było prawdziwe. Jednak my zdecydowanie w tym szaleństwie widzimy metodę!

Tak naprawdę nazywa się Tomas Tammemets i to właśnie dzięki swojemu ekscentrycznemu wizerunkowi i trapowym kawałkom zyskał globalny rozgłos. My dzisiaj skupimy się na jego klipach, które, mówiąc zwięźle, są: świetnie wyprodukowane, przedziwne i trudno przejść obok nich obojętnym. Zapnijcie pasy, zaczynamy wycieczkę!

Jeden z pierwszych oficjalnych klipów Tommy’ego Casha nie uderza w nas jeszcze jakąś dużą dozą kontrowersji, ale sami przyznacie – oglądając go, można odczuć pewien… niepokój?

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


W przypadku tego wideo właściwie miniaturka mogłaby powiedzieć wszystko za nas. W klipie do utworu WINALOTO dominują ciała, różnej barwy, różnej objętości. Zanim ktoś wybuchnie żarem nienawiści, że Tommy na początku gra na pośladkach czterech kobiet, powiemy tyle: wolimy chyba nadal ten rodzaj estetyki niż prężące się naoliwione panny w bikini w klipach reszty branży muzycznej.

Ekscentryzm Casha w najbardziej post-sowieckiej odsłonie, jaką możecie sobie wyobrazić. Bloki z wielkiej płyty, stroje w ówczesnej estetyce, fryzury i… resztę zobaczcie sami!

Po tytule PUSSY MONEY WEED można byłoby spodziewać się wiele, jeśli chodzi o klip. Tommy jednak postanowił nas zaskoczyć, tworząc klip przypominający jeden, wielki freak-show.

Tło jak ze szkolnych zdjęć w latach 80-tych i 90-tych, a wszyscy występujący w klipie mają twarz Tommy’ego Casha. Chyba dobrze, że daliśmy ten klip na sam koniec…

A jeśli chcecie zobaczyć Tommy’ego na żywo, to będziecie mieli okazję już 1 września 2018 podczas Hip Hop Waves w Warszawie. To nowy miejski festiwal dedykowany fanom dobrego rapu. Pierwsza edycja odbędzie się w ogrodzie Iskry i wystąpią Tommy Cash, Adi Nowak i Young Igi. Wszyscy artyści zagrają pełne koncerty, a fala hip hopu zaleje Warszawę! Śledźcie na bieżąco wydarzenie na Facebooku.

Bilety dostępne na fource.pl, goout.pl, eventim.pl, biletomat.pl, ticketmaster.pl i w Empikach.

Plakat Hip Hope Wave Warsaw

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News