Portret z bakteriami

Seung-Hwan OH jest fotografem i mikrobiologiem pochodzącym z Seulu. Studiował film i fotografię w Hunter College w Nowym Jorku. Jego prace są wyrazem inspiracji czerpanych z szerokiej palety zainteresowań artysty – od filozofii po naukę.

Najnowsze dzieło fotografa ,,Impermanence” to seria nietypowych portretów. Artysta w projekcie ukazuje tytułową nietrwałość wykorzystując swoją wiedzę z zakresu mikrobiologii. Seung-Hwan OH postanowił umieścić film w naczyniu z wyhodowanymi bakteriami. Czasochłonny i żmudny proces (na 500 klatek udaje się zazwyczaj tylko jedna ) przyniósł zamierzone rezultaty. Efektem tego jest kilkanaście wyjątkowych, zniszczonych przez bakterie portretów, które są swoistym manifestem przeciwko wyidealizowanym, doskonale “obrobionym” obrazom, na które ciągle się natykamy. Bodźcem, który skłonił fotografa do stworzenia ,,Impermanence” była wiadomość o możliwym zniszczeniu przez bakterie historycznych archiwów filmowych.

Seung-Hwan OH swym manifestem nietrwałości zwraca uwagę na nieuniknione i nieodwracalne procesy, a także kruchość materii. Obecnie artysta pracuje nad nowym projektem ,,Straw Dogs” bazując na tej samej, “bakteryjnej” technice.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


 1 (2)

2 (2)

3 (2)

4 (2)

5 (3)

6 (1)

7 (1)

8

9

10

11

 

zdjęcia | http://on.fb.me/1soE7cK

tekst | Judyta Licznerska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News