Ponad połowa społeczności LGBTQ+ cierpi z powodu depresji i innych zaburzeń

Tęczowa flaga z napisem NOT AFRAID

Nowe badania przeprowadzone na reprezentatywnej grupie społeczności LGBTQ+ wykazały, że osoby te są w grupie podwyższonego ryzyka, jeśli chodzi o choroby psychiczne, jak depresja czy lęki.

Opublikowany 8 listopada 2018 raport LGBT in Britain: Health Report, prowadzony przez Stonewall i YouGov, wykazał, że ponad 52% społeczności LGBT wykazało objawy depresji w ciągu ostatniego roku, a 61% z całej grupy, cierpiało także na lęki.

Raport wykazał wpływ takich czynników jak dyskryminacja, nękanie i hejt na zdrowie psychiczne osób LGBT, badając ponad 5 tysięcy mieszkańców Wielkiej Brytanii. Raport ujawnił także szokująco wysoki poziom wrogiego i niesprawiedliwego traktowania osób LGBT podczas korzystania z usług opieki zdrowotnej.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Po próbie samobójczej, przebywając w szpitalu, usłyszałem od pielęgniarki, że moje problemy ze zdrowiem psychicznym wynikają z tego, że moją duszą zawładnął szatan. Dodała także, że Bóg by mi wybaczył, gdybym zmienił moją orientację – powiedział 19-letni Elijah z południowej-wschodniej Anglii.

23% ankietowanych było ofiarą negatywnych uwag na temat swojej orientacji, wychodzących z ust personelu opieki zdrowotnej, a 14% stwierdziło, że całkowicie zrezygnowało z opieki zdrowotnej przez tego typu komentarze i dyskryminację.

Paul Twocock, dyrektor badań w Stonewall, powiedział: Bycie lesbijką, gejem, bi czy trans nie powinno oznaczać, że jesteś w grupie podwyższonego ryzyka doświadczania chorób psychicznych i nie powinno to być także powodem do gorszego traktowania przez personal opieki zdrowotnej.

Sprawa ta jest szczególnie trudna dla osób trans – jedna na 10 osób transseksualnych próbowała sobie odebrać życie. Osoby te spotykają się ze szczególnie okrutnym traktowaniem ze strony społeczeństwa, a podziały społeczne wcale nie maleją, tylko rosną.

Oczywiście sytuacja ta się nie zmieni, dopóki nie zostaną wprowadzone zmiany w przepisach. Rząd Wielkiej Brytanii realizuje na bieżąco zobowiązania podjęte w planie działania LGBT, ale wciąż jest dużo do zrobienia. Cały raport możecie przeczytać tutaj. A jak byłoby w Polsce, gdyby przeprowadzić takie badania? Strach się bać.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News