Pomyśl dwa razy zanim zrobisz selfie

Akcja „Don’t shoot yourselfie”, zapoczątkowana przez Éxito Mobile, ma za zadanie sprowokować zwykłych użytkowników Internetu do dwukrotnego przemyślenia, jakiego rodzaju zdjęcia wrzucają do sieci. Nieraz mogą one ściągnąć na nich zagrożenie, dlatego warto być ostrożniejszym.

Pobudzające do refleksji, pozowane selfie mają przemówić do rozsądku tych, którzy bezmyślnie wrzucają swoje zdjęcia do Internetu. Na zaprezentowanych fotografiach widoczni są ludzie wraz z otaczającym ich bogactwem i przepychem. Wśród nich znaleźli się chłopak, leżący na banknotach i dziewczyna, mająca słabość do błyskotek.

2

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Zamiast selfie sticka bohaterzy fotografii trzymają w dłoniach lufę pistoletu wycelowaną prosto w siebie. Mottem przewodnim akcji jest: “Don’t shoot yourself. Criminals also use the internet” (“Nie rób selfie. Kryminaliści także używają Internetu”). Lepiej nie prowokować ludzi, którzy mogą na nas ściągnąć zagrożenie. Efekt jest dość poruszający i oby cel akcji został osiągnięty.

3

tekst | Aleksandra Berezowska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News