Pompy ciepła – ile trzeba wydać na instalacje?

pompy ciepła - ekologia i oszczędność

Dlaczego decydujemy się na montaż pompy ciepła? Jest to efektywna alternatywa dla coraz droższego dziś ogrzewania gazowego, elektrycznego czy olejowego. Ciepło może być bowiem czerpane także z powietrza, gruntu lub wody. Instalując pompę ciepła stawiamy więc na nowoczesność i ekologiczne podejście. Dodatkowo jest to ekonomiczna opcja i wiąże się z niższym opłatami za ogrzewanie. Wpierw jednak trzeba zainwestować w odpowiednie urządzenie oraz jego instalację. Na jaki koszt trzeba się przygotować i gdzie szukać fachowców?

Instalacja pompy ciepła – o jakim koszcie mowa?  

Nowoczesne pompy ciepła są w stanie samodzielnie ogrzać dom oraz wodę użytkową. W lecie można je wykorzystywać także w roli klimatyzatorów. Decydując się na instalację tego typu możliwe jest uzyskanie dofinansowania z programu rządowego. Do wyboru mamy pompy powietrzne, gruntowe oraz wodne. Te pierwsze są najtańsze inwestycyjnie, gdyż czerpią ciepło z powietrza zewnętrznego. Nie są one jednak tak efektywne, jak pompy gruntowe. 

Jeśli chodzi o pompę gruntową to koszt inwestycji w tym przypadku jest dość wysoki, ponieważ konieczne jest stworzenie tak zwanego dolnego źródła ciepła. Może być to albo kolektor poziomy ułożony na głębokości około 1,5 m pod ziemią lub też kolektor pionowy, który wymaga wykonania odwiertów w gruncie na głębokości nawet 50 m. Druga opcja jest oczywiście droższa dla inwestora, ale wykonana w ten sposób instalacja będzie również najbardziej efektywna. Dobrym źródłem ciepła dla pompy jest także woda z głębinowej studni. Dla celów instalacji konieczne będzie zbudowanie dwóch studni. Taka inwestycja również nie należy do najtańszych.  

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Koszty związane z zakupem pompy ciepła i wykonaniem instalacji grzewczej mogą dziś zmieniać się dość dynamicznie. Wpływ na to mają obecne, dość niestabilne warunki ekonomiczne. Przy rosnących kosztach gazu i energii, popyt na pompy ciepła rośnie. Jeśli więc podjęliśmy decyzję o posiadaniu takiego rodzaju instalacji grzewczej to nie zwlekajmy z zakupem urządzenia ani z jego montażem. Szukajmy specjalistów z rejonu. Koszty dojazdu fachowców będą wówczas niższe.  

Montaż pompy ciepła

Profesjonalny montaż pompy ciepła – gdzie szukać specjalisty?  

Przed zakupem pompy ciepła koniecznie skontaktujmy się z doświadczonym fachowcem. Pomoże on określić zapotrzebowanie budynku na energię cieplną i dopasuje odpowiednie urządzenie. Oszacuje również całkowite koszty stworzenia instalacji grzewczej. Specjalista zadba również o przyszłą, regularną konserwację urządzenia.  

Sprzedawców i wykonawców usługi szukać możemy na przykład poprzez zamieszczenie stosownego ogłoszenia na portalach społecznościowych lub też przeglądanie ogłoszeń specjalistycznych firm. Dobrym pomysłem jest podpytywanie wśród znajomych. Warto zainteresować się także platformami gromadzącymi w jednym miejscu fachowców oraz zleceniodawców. Przykładem jest chociażby portal https://www.oferteo.pl/pompy-ciepla. W praktyce wygląda to w taki sposób, że wystarczy udzielić odpowiedzi na kilka pytań. Pierwsi zainteresowani zleceniem sprzedawcy pomp mogą odezwać się już w przeciągu kilku sekund! Co istotne, taka usługa jest niezobowiązująca i całkowicie bezpłatna.  

montaż pompy ciepła

Poznaj aktualne koszty montażu pompy ciepła i wybierz najkorzystniejszą ofertę! 

Jak wspomniano ceny pomp ciepła i wykonania tego typu instalacji grzewczej zmieniają się dziś dość szybko. Z tego względu warto szukać aktualnej informacji o całkowitym koszcie u źródła. Portale oferujące usługi online na żądanie są niezwykle pomocne w tej kwestii. W krótkim czasie inwestor otrzymuje przejrzystą wycenę od polecanego specjalisty.  

Otrzymując kilka, czy nawet więcej ofert klient ma czas na wybór tej najatrakcyjniejszej. Na pewno warto sugerować się opiniami dotychczasowych klientów. Na platformach będących częścią dynamicznie rozwijającego się rynku e-commerce takie opinie są weryfikowane i pochodzą tylko i wyłącznie od sprawdzonych zleceniodawców.  

Materiał partnerski

Zobacz też: Meble ze sklejki – OTOTO chodzi!

Meble ze sklejki – OTOTO chodzi!

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News