Polskie artystki stworzyły erotyczną powieść graficzną: kim jest „Istota”?

Strony z powieści graficznej Isota

Pierwszy raz o projekcie Istota pisaliśmy w marcu tego roku, gdy tylko ruszyła kampania na KickStarterze. Teraz, 9 miesięcy później wracamy z dobrą informacją – powieść już wkrótce ujrzy światło dzienne!

Istota to erotyczna powieść graficzna, składająca się z 7 rozdziałów, stworzona w całości przez polskie artystki. Autorkami scenariusza są: Aleksandra Hirszfeld i Agata Nowicka, a autorkami rysunków: Agata Bogacka, Ada Buchholc, Eva Juszczuk, Joanna Krótka, Dagmara Matuszak, Katarzyna Borkowska i Agata Nowicka.

Czytaj również: „Istota”: walka kobiet z tabu własnej seksualności

Kim jest tytułowa Istota? Bohaterka powieści ma wiele wcieleń, jest duchem, istotą kobiecości, która nam kojarzy się z niezależnością, odwagą i otwartością. W komiksie autorki rozprawiają się z niektórymi mitami i stereotypami, z tabu związanymi z kobiecą seksualnością.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


W sytuacji, kiedy decyzje polityczne zagrażają prawom kobiet w świecie w którym nadal próbuje się narzucić nam określone role i odebrać prawo głosu nieustająco konieczna jest praca na rzecz upodmiotowienia kobiety, również w relacji seksualnej. Społeczeństwu potrzebna jest otwarta dyskusja na temat prawa kobiet do eksploracji i ekspresji seksualnej, bez nakładania na nas poczucia winy i wstydu.

https://www.instagram.com/p/BcKfeFJDrNn/?taken-by=istota_komiks

Istota to także manifest na rzecz pozytywnej, nieskrępowanej energii seksualnej oraz ponad 100 stron pięknych rysunków w wykonaniu utalentowanych polskich artystek.

Wydawcą na polski rynek jest Kultura Gniewu, a wersji anglojęzycznej – Centrala. Okładka powieści to projekt Anny Piwowar. Planowany czas wydania powieści – styczeń 2018! Nie wiemy jak Wy, ale my się już nie możemy doczekać. Obecna kampania z przedsprzedażą komiksu jest dostępna tutaj.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News