Polska obsada „Króla Lwa”. Wiemy, którzy aktorzy udzielą głosu postaciom kultowego filmu Disneya

Duży i mały lew siedzący na skale

Czyim głosem przemówią Mufasa i Simba? Kto będzie siał postrach jako Skaza? A kto rozbawi w rolach Timona i Pumby? Za chwilę wszystko stanie się jasne!

Wielkimi krokami zbliża się najgorętsza premiera kinowa tego lata. Król Lew to jedna z najwspanialszych historii stworzonych przez studio Disneya. W ujęciu Jona Favreau ta poruszająca opowieść zyskuje nowy blask, który budzi u widzów emocje i zaangażowanie. Dla polskich widzów tę wspaniałą historię o dorastaniu, przyjaźni, walce o władzę i sięganiu po prawowite dziedzictwo na afrykańskiej sawannie współtworzą wybitni aktorzy, którzy użyczyli swoich głosów bohaterom filmu.

W najważniejszych rolach występują: Wiktor Zborowski (Mufasa), Marcin Januszkiewicz (Simba), Artur Żmijewski (Skaza), Danuta Stenka (Sarabi), Michał Piela (Pumba), Maciej Stuhr (Timon), Jerzy Stuhr (Rafiki) i Piotr Polk (Zazu). A to zaledwie część znakomitej obsady, która swoimi głosami wprowadzi w niezwykły świat polskiej wersji kultowego Króla Lwa. Reżyserem polskiej wersji językowej filmu jest Waldemar Modestowicz, autorem dialogów Jan Wecsile. Kierownictwo muzyczne objęła Anna Serafińska, teksty piosenek napisali Filip Łobodziński i Michał Wojnarowski.

Polska premiera Króla Lwa zaplanowana jest na 19 lipca!

Rate this post