Categories: artdesign

Polska artystka na prestiżowym London Design Festival

Decorex International to wystawa dla luksusowych produktów do aranżacji wnętrz, odbywająca się w ramach London Design Festival. Od wielu lat ma rangę jednego z najważniejszych na świecie corocznych wydarzeń związanych z designem. We wrześniu ruszy 39. edycja, w której weźmie udział ponad 400 uznanych marek i indywidualnych artystów z całego świata. Wśród nich Polka, Alicja Patanowska.

Podczas tegorocznej edycji Decorex International zaprezentuje między innymi wystawę grupy Future Heritage. W jej skład wchodzi 14 projektantów i artystów, wyselekcjonowanych przez znanego krytyka sztuki Corinne’a Juliusa. Są to artyści będący najważniejszymi postaciami w brytyjskim designie, tworzący przy użyciu nowych technik i materiałów. Sam Corinne Julius w ten sposób wyraża się o grupie Future Heritage: „Każdy z twórców przekracza granice w specjalnej dla nich dziedzinie, eksplorując proces tworzenia poprzez eksperymentowanie z wybranymi przez nich materiałami, aby stworzyć niespodziewane projekty”.

W tym roku jedną z artystek wybranych do tego elitarnego grona jest mieszkająca na stałe w Londynie Polka – Alicja Patanowska. Artystka jest absolwentką Royal College of Art. Była nagrodzona między innymi na British Glass Biennial 2016, Coadgbursary 2015 i MUST HAVE! Award 2016. Jej prace stanowią część wystaw związanych ze sztuką i designem, np. w Shanghai Museum of Glass. Tworzy głównie używając porcelany i szkła. Inspiracji szuka obserwując ludzi i odpowiadając na ich potrzeby. Projekty Alicji Patanowskiej wykraczają poza ramy samego designu, czy sztuki kojarzonej z galeriami.

Inni artyści zakwalifikowani do Future Heritage to między innymi Jasper Eriksson i Fabio Hendry, tworzący posadzki i przedmioty do siedzenia z wygładzonego węgla. Pojawi się również Martijn Rigters, który ze wspomnianym Hendrym przedstawi nowy materiał ozdobny, w którym używa zużytych włosów do drukowania koloru na aluminium. – Oczekujcie nieoczekiwanego – zapowiada Corinne Julius.

Tekst: Stanisław Nowiński
Zdjęcia: materiały promocyjne

 

Komentarze
5/5 - (2 votes)
Klarysa Marczak

Recent Posts

Jakie buty męskie do eleganckich spodni?

Eleganckie spodnie zobowiązują także jeśli chodzi o dobór obuwia. Niekoniecznie musi być ono bardzo formalne…

1 godzinę ago

Co Jest Grane Festival powraca w czerwcu 2022

Oczekiwany od dwóch lat Co Jest Grane Festival 2022 wraca po pandemicznej przerwie! „Co Jest…

3 godziny ago

Porównywarka kosztów życia w miastach i krajach całego świata – livingcost.org

Jesteście ciekawi czy życie w Berlinie opłacałoby się bardziej niż w Warszawie? A może zastanawiacie…

11 godzin ago

Nostalgiczna kolaboracja Palace Skateboards x Calvin Klein

W świecie, w którym amerykański minimalizm zderza się z nowoczesną kulturą skate, współpraca Calvina Kleina…

4 dni ago

Tabletka Escapelle: na to zwróć uwagę!

Escapelle to tabletki z grupy antykoncepcji ratunkowej, które redukują do minimum ryzyko zajścia w ciążę…

5 dni ago

Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia już w lipcu w Lublinie

„Inne brzmienia” to kultowy festiwal muzyki, którą trudno skategoryzować. Wszystko to, co nowatorskie i niepowtarzalne,…

6 dni ago