Polska artystka odświeża tradycyjną sztukę folkową

Dziewczyna w białym makijażu z wieńcem z kwiatów

Sztuka ludowa już dawno przestała kojarzyć się z kiczem i przeżywa istny renesans. W dobie ciągłego powstawania coraz to nowych artystycznych i modowych nurtów i klęski urodzaju w tej materii, dużo osób swoje zainteresowanie kieruje w przeszłość. Zmęczeni ciągłym dylematem modern czy normcore, hippie czy grunge sięgają więc po tradycyjne wzory, odczarowując tym samym modę ludową.

Polska artystka Urszula Kośka również ma słabość do ludowych printów i retro dizajnu. Ostatnio podbija internet imponującymi zdjęciami, na których przedstawia oryginalne stylizacje będące połączeniem tradycyjnego, ludowego looku z nowoczesnym pazurem. Efekty są naprawdę zachwycające. W pracach nad sesją pomaga jej zdolna makijażystka Beata Bojda.

Dziewczyna w czerwonym makijażun z kolorowym wiankiem

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Słowiański motyw sesji zdjęciowej miał na celu wypromowanie i pokazanie z nowej strony tradycyjnej polskiej kultury ludowej. Na zdjęciach jedną z kluczowych ról pełnią kolorowe wieńce i kwiaty. Odgrywały one ważną rolę podczas historycznych ceremonii, zarówno religijnych jak i świeckich. Nie mogło ich zabraknąć na weselach, pogrzebach czy podczas tradycyjnych obrządków świąt kościelnych. Wieńce na zdjęciach zostały wykonane według tradycyjnych, dawnych metod. Jak widać trud się opłacił, bowiem taka forma obcowania z polskim folkiem przyniosła więcej niż satysfakcjonujące efekty. My wprost nie możemy się napatrzeć i gratulujemy dziewczynom twórczej inwencji i talentu!

Więcej prac artystki można zobaczyć tutaj.

Tekst: Kasia Mierzejewska

5/5 - (7 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News