Polscy naukowcy stworzyli nowy rodzaj opakowań zero-waste

Opakowania zero-waste

O tym, że plastikowe opakowania mogą rozkładać się nawet przez tysiąc lat już wiemy. Teraz, nie pozostaje nam nic innego, jak dokonać rewolucji, która pomoże przetrwać nie tylko kilku gatunkom, ale wszystkim żywym istotom na tej planecie.

Tym bardziej cieszymy się, że twórcami nowych, rewolucyjnych opakowań zero-waste są Polacy z MakeGrowLab. To rozwiązanie, które jeśli dobrze się przyjmie w społeczeństwie, może zakończyć problem plastikowych opakowań.

Opakowania nazwane SCOBY powstają z lokalnych odpadów rolnych i mogą być wykorzystywane nie tylko do pakowania produktów, ale także przechowywania żywności. Najlepszą informacją jest fakt, że opakowania te są w 100% kompostowalne i pomagają w regeneracji gleby.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Dodatkowo materiał z którego wykonany jest SCOBY można łatwo uprawiać, nie zajmuje wiele miejsca i możne być produkowany również z lokalnych zasobów.

Więcej informacji na temat rewolucyjnych opakowań, przeczytacie tutaj.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News