Polscy artyści, których nie możesz przegapić na Open’erze 2017 ?

Zdjęcie sceny na festiwalu Open'er

Festiwal Open’er już za pasem, dlatego też postanowiliśmy przygotować dla Was zestawienie pięciu obiecujących, a co najważniejsze polskich artystów, którzy zagrają podczas tegorocznej edycji!

KARI
Polska wokalistka urodzona w Świnoujściu, wykonująca muzykę alternatywną oraz pop. Na Open’erze występowała już kilka lat temu i w tym roku powraca ze swoją nową płytą I Am Fine. Kilka dni temu, jej singiel Talk To Me, został doceniony przez dziennikarzy BBC Radio 1. KARI wystąpi 29 czerwca, o godzinie 18:00 na Tent Stage.

Carsky
Paweł Karski to polski kompozytor, wokalista i producent muzyczny. Wcześniej działający w większych projektach wraz z innymi artystami, teraz postanowił rozpocząć karierę solową, wydając utwór Dreams, który jest połączeniem soulowego wokalu z elektroniczną oprawą muzyczną. Wczoraj, miał premierę jego najnowszy singiel, zatytułowany Pure. Carsky wystąpi 28 czerwca o godzinie 18:30 na Firestone Stage.

Dog Whistle
Zespół tworzą dwie przyjaciółki, Ania i Lena. Zafascynowane amerykańską alternatywą oraz freak-folkiem postanowiły połączyć swoje siły i tworzyć razem muzykę. Chropowate brzmienia nawiązujące do amerykańskich klasyków oraz inspiracja Pixies i Sonic Youth to kwintesencja ich najnowszego albumu 2. Dog Whistle wystąpi 30 czerwca o godzinie 18:30 na Firestone Stage. A przed Wami, prosto z płyty 2, kawałek Sleepover, który dzisiaj pojawił się na ich kanale YouTube.

Czytaj również: Wywiad z Dog Whisle – Miłość do Persji i muzyczny feminizm

SALK
SALK, a właściwie Selkie and the Lighthouse Keeper, to polski zespół muzyczny założony w 2015 roku, wykonujący muzykę alternatywną. Marcela Rybska śpiewa, komponuje i lubi grać na wielu instrumentach. Michał „Mamut” Sarapata gra na basie i jest producentem muzycznym. Mateusz „Majster” Sarapata to magik od elektroniki i perkusjonaliów. Kamil Kwidziński jest byłym latarnikiem, poetą i autorem większości tekstów. Wydany w tym roku album Matronika to połączenie instrumentów tradycyjnych z nowoczesnym brzmieniem i poezją. SALK wystąpi 29 czerwca o godzinie 18:15 na Alter Stage.

Czytaj również: Wywiad z SALK – Nostalgia może sprawiać przyjemność

LOR
Zespół tworzą cztery, młode i niezwykle zdolne dziewczyny. Niech Was jednak nie zwiedzie ich młody wiek – intrygujące wokale w połączeniu z dźwiękami fortepianu i skrzypiec sprawiają, że LOR brzmią niezwykle dojrzale. W związku z tegorocznym Open’erem dziewczyny zagrają na Gdynia Open Stage 28 czerwca.

Widzimy się na miejscu, wypatrujcie naszego logo! Szczegółowy line-up i więcej informacji szukajcie na stronie Open’er Festival.

Tekst: Julia Gugniewicz
Zdjęcie wyróżniające: Oficjalny Fanpage Open’er Festival – https://goo.gl/8By1p1

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News