Policja zamknęła dwa nielegalne serwisy streamingowe z filmami i serialami

pilot telewizor

FBI zatrzymało dwóch programistów z Las Vegas odpowiedzialnych za funkcjonowanie dwóch nielegalnych serwisów streamingowych – iStreamItAll oraz Jetflicks.

Serwisy zawierały w sumie ponad 118 tysięcy odcinków seriali oraz prawie 11 tysięcy filmów – co stanowiło więcej treści niż liczba, którą oferuje Netflix, Hulu, czy Amazon Prime. Zarówno iStreamItAll, jak i Jetflicks posiadali tysiące płatnych subskrybentów, a ich serwis był dostępny na kilku platformach.

Darryl Julius Polo przyznał się do winy za postanowione mu zarzuty prowadzenia serwisu streamingowego, który publikował programy telewizyjne oraz filmy objęte prawem autorskich, do których Polo nie posiadał zgody na udostępnianie. Co więcej, mężczyzna przyznał się do prowadzenia jeszcze kilku nielegalnych stron, w tym serwisu o nazwie SmackDownOnYou. Pracował również jako programista dla Jetflicks, gdzie zarobił w sumie ponad milion dolarów.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Do winy przyznał się także Luis Angel Villarino z serwisu Jetflicks, który korzystał ze zautomatyzowanego oprogramowania do odtwarzania i przesyłania strumieniowego tysięcy programów telewizyjnych i filmów dla subskrybentów.

Wyrok dla obu mężczyzn zostanie ogłoszony w marcu.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News