Polak stworzył alternatywne zakończenie „Black Mirror: Bandersnatch”

Chłopak siedzący z joystickiem w ręku

Specjalny, interaktywny odcinek Black Mirror: Bandersnatch pojawił się na Netlflixie kilka tygodni temu i wywołał sporo zamieszania. Los głównego bohatera teoretycznie leży w naszych rękach, ale czy na pewno…?

Bandersnatch daje iluzje wyboru i wolnej woli, nie tylko smutnego Stefana Butlera, ale też wszystkich widzów siedzących przed ekranami komputerów, czy telewizorów. Jeśli ostatnich kilka tygodni spędziliście w jaskini, wyjaśniamy: specjalny odcinek serialu umożliwia widzom podejmowanie decyzji w imieniu głównego bohatera. Od tych prostych, jak wybór płatków śniadaniowych, po te bardziej skomplikowane: zakopać ojca, czy poszatkować ciało?

[SPOILER ALERT]

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Koniec końców, bez względu na to, ile razy próbowaliście zaczynać od nowa, zmieniając wcześniejsze decyzje, morał jest jeden: nie da się zmienić czyjegoś losu. Szczególnie jeśli za scenariusz odpowiada Charlie Brooker.

Jeśli Bandersnach przyprawił Was o frustracje, bo nawet gdy wybieraliście pozornie dobrą drogę dla Stefana — bierz leki, nie zabijaj ojca — gra i tak robiła Was w… wiadomo co. Z pomocą wszystkim przytłoczonym tym faktem, Kundel Bury, postanowił stworzyć alternatywne zakończenie Black Mirror, w którym w końcu możemy się przekonać, co by było, gdyby Stefan mógł przeżyć życie takie, na jakie zasługiwał.

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News