Polak potrafi?

#1 Soundster – brzmi świetnie!

 

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Zastanawiałeś się kiedyś, jak brzmiałby Twój szef, gdyby nałykał się helu? Albo jak by to było, gdyby Twój pies szczekał, tworząc dubstepowy rytm? Aplikacja Soundster pomoże Ci się tego dowiedzieć. Cytując twórców: ,,Celem jest stworzenie jedynej i niepowtarzalnej aplikacji mobilnej, która pozwoli modyfikować otaczające Cię dźwięki w czasie rzeczywistym.” Trzeba przyznać, że skorzystanie z takiej aplikacji jest potencjalnie kuszące, zwłaszcza, gdy jesteśmy zmuszeni wysłuchiwać wyjątkowo dennej dyskusji współpasażerów w komunikacji miejskiej…

 

#2 Złote Kurczaki vol.2

złote kurczaki

Wydawnictwo Bazgrolle chce zorganizować drugą odsłonę festiwalu poświęconego niezależnej scenie komiksowej. W ramach imprezy odbędą się spotkania z twórcami, warsztaty, pokazy filmów oraz wystawy. Przyznawane są także nagrody o wdzięcznej nazwie Złote Kurczaki, inspirowane postacią Niebezpiecznego Kurczaka z komiksu Filipa „Fila” Wiśniowskiego, założyciela wydawnictwa.

Impreza planowana jest we Wrocławiu na 17 stycznia

Zobaczcie sami (klik) 

 

#3 Druga płyta Olivii Anny Livki

 

Oprócz tzw. komiksiarzy wesprzeć można również rodzimą scenę muzyczną. LiVKI to kobieta orkiestra – śpiewa, komponuje, gra na basie i nagrywa własne teledyski. Aktualnie stara się o wydanie drugiej płyty, która ma łączyć afro beat, hip hop, alternatywny rock, blues, a także pop… Takie bogactwo gatunków i stylów potrzebuje rzecz jasna odpowiedniego budżetu.

 

#4 Laser dla każdego

fablab

W łódzkim warsztacie FABLAB chcą samodzielnie zbudować laser. Nie będziemy wchodzić w specyfikacje techniczne tego projektu, ponieważ nie ma się co oszukiwać – dla laików to czysta magia. Jednak projektem zajmują się właściwi ludzie: programista Krzysztof Piech, specjalistka od szkła i ceramiki Kamila Mróz, student mechaniki i budowy maszyn Amadeusz Bathelt oraz Mateusz Kubat, zajmujący się mechatroniką i robotyką.

Ploter laserowy ma być precyzyjny i łatwy w obsłudze, dzięki czemu może stać się ogromnie pożyteczne między innymi dla designu i pomóc stworzyć misternie wykrojone elementy, które do tej pory były bardzo kosztowne i praktycznie niemożliwe do samodzielnego zrealizowania.

 

#5 „Pierwszy dzień lata”


„Pierwszy dzień lata” to pełnometrażowy debiut Krzysztofa Liwińskiego. Film jest już nakręcony, zmontowany, ale pozostała korekcja barwna, udźwiękowienie oraz kompozycja muzyki, które pozwolą stworzyć film na wysokim poziomie artystycznym. Opiekunem artystycznym został reżyser Jan Kidawa-Błoński, twórca filmów takich jak „Różyczka” czy „Skazany na Bluesa”. A ponieważ Liwiński tworzy w duchu polskiej szkoły filmowej i do stworzenia scenariusza wykorzystał utwór literacki, o tym samym tytule, co film – nad filmem czuwa również sam autor, czyli Tadeusz Konwicki. W obsadzie zobaczymy Cezarego Pazurę, Lesława Żurka oraz Jadwigę Gryn.

Dla wspierających projekt twórcy proponują naprawdę atrakcyjne nagrody, między innymi papierową wersję scenariusza z autografami.

 

tekst | Magdalena Sobolska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News