Połączenie makaronu i magii jednorożców? Unicorn Noodles ?

Różowo-fioletowy makaron na białym talerzu

Moda na jednorożce wciąż trwa i ma się dobrze. Po Unicorn Latte i Unicorn Frappuccino przyszedł czas na makaron! Co więcej, jest on w stu procentach naturalny i zdrowy!

Unicorn Noodles to prawdziwe dzieło sztuki. Swój kolor zawdzięczają farbowanemu naturalnie makaronowi. Co najważniejsze, możecie zrobić to sami w domu!

Na zdjęciu widzimy makaron spaghetti w kolorach fioletowym, różowym i turkusowym.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Do farbowania wykorzystuje się czerwonej kapusty gotowanej w dużym garnku do momentu aż puści kolor. Następnie makaron jest zanurzany w kolorowej wodzie. Intensywność koloru zależy przede wszystkim od tego, ile czasu będziecie trzymać makaron w zabarwionej wodzie.

Zdjęcie przedstawia miskę kolorowego makaronu w dodatkiem pokrojonego jak róża awokado, plastrów kapusty czerwonej oraz jadalnych, czerwonych kwiatów.

Aby nadać barwę fioletową, różową i turkusową trzeba pokropić go sokiem z cytryny, który rozjaśni pierwotny kolor. Zmiana barwy pod wpływem kwasu cytrynowego jest iście fascynującym zjawiskiem a efekt, jaki otrzymamy, jest wart poświęcenia! Dokładny przepis znajdziecie na blogu The Indigo Kitchen.

Tekst: Julia Gugniewicz

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News