Categories: +21

Pokoje po godzinach

W latach 60-70. XX wieku w Japonii narodził się nowy trend wychodzący naprzeciw namiętnym kochankom pozbawionym własnego lokum. Choć hotele z pokojami wynajmowanymi na godziny (rabuho) stworzone zostały raczej z myślą o prostytutkach i ich klientach, współcześnie jest to idealne rozwiązanie dla par, które w kraju o zbyt małej powierzchni mieszkaniowej, nie mają miejsca na intymność, a także dla turystów, którzy pijani nie tylko wrażeniami poszukują chwilowej mety.

Rabuho są również doskonałym miejscem potajemnych spotkań tych mniej „legalnych” związków. Fenomen hoteli polega nie tylko na możliwości wynajęcia pokoju na godziny, ale także na charakterystycznym wystroju pomieszczeń. Tematyczne pokoje, np. pociąg, więzienna cela, czy motywy z Batmanem najwyraźniej świetnie się sprawdzają i dodają pikanterii, gdyż w Kraju Kwitnącej Wiśni „love hotels” cieszą się ogromnym zainteresowaniem – postawiono tam już blisko 37 tys. tego typu budynków.

Tak ekonomiczne podejście do sprawy jest w tej miłosnej kategorii zaskakujące. Wynajęcie pokoju na całą dobę jest znacznie droższe niż to godzinne, czy (optymistycznie na sprawę patrząc) kilkugodzinne.

Można zatem powiedzieć, że rabuho stworzyły nową kategorię intymności – ekonomiczny, oszczędny seks, który zaspokoi niejednego dusigrosza.  Brzmi okrutnie? Podobnie jak spowiedź recepcjonistce hotelu z przewidywanej długości nadchodzącego stosunku. Być może dlatego w wielu hotelach tego typu recepcja w ogóle nie funkcjonuje, a pokoje rezerwuje się za pomocą automatu, z którego zamiast puszki coli wypada kluczyk. Obecnie rabuho nie są tylko japońską atrakcją, miłosne hotele można spotkać na całym świecie.

 

Komentarze
Rate this post
kris

Share
Published by
kris

Recent Posts

Jakie buty męskie do eleganckich spodni?

Eleganckie spodnie zobowiązują także jeśli chodzi o dobór obuwia. Niekoniecznie musi być ono bardzo formalne…

2 godziny ago

Co Jest Grane Festival powraca w czerwcu 2022

Oczekiwany od dwóch lat Co Jest Grane Festival 2022 wraca po pandemicznej przerwie! „Co Jest…

3 godziny ago

Porównywarka kosztów życia w miastach i krajach całego świata – livingcost.org

Jesteście ciekawi czy życie w Berlinie opłacałoby się bardziej niż w Warszawie? A może zastanawiacie…

12 godzin ago

Nostalgiczna kolaboracja Palace Skateboards x Calvin Klein

W świecie, w którym amerykański minimalizm zderza się z nowoczesną kulturą skate, współpraca Calvina Kleina…

4 dni ago

Tabletka Escapelle: na to zwróć uwagę!

Escapelle to tabletki z grupy antykoncepcji ratunkowej, które redukują do minimum ryzyko zajścia w ciążę…

5 dni ago

Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia już w lipcu w Lublinie

„Inne brzmienia” to kultowy festiwal muzyki, którą trudno skategoryzować. Wszystko to, co nowatorskie i niepowtarzalne,…

6 dni ago