Pojechali furą do Gambii i zrobili płytę z sampli ze starych kaset. Lessless x Oskar Zieliński prezentują „African Tapes”

Kilka miesięcy temu ekipa Chłopaków w podróży pojechała starym vanem do Gambii. Tam kupili kilka kaset ze stara afrykańską muzyką i w ten sposób powstała płyta African Tapes duetu Lessless x Oskar Zieliński.

Płyta powstała w taki sposób, ze kilka miesięcy temu pojechaliśmy do Gambii furą. Tam kupiliśmy kilka kaset ze stara afrykańską muzą. Później Oskar przyjechał do mnie do Londynu i zrobiliśmy ten album. Nie dość, że pojechaliśmy dziesięć tysięcy kilometrów po sample, to jeszcze postanowiliśmy zrobić limitowany nakład fizyczny i oddać trochę hajsu na organizację charytatywną w Afryce – mówi Łukasz Sobolewski aka Lessless.

1. Lessless x Oskar Zieliński African Tapes fot. Krzysztof Powierża Pojechali furą do Gambii i zrobili płytę z sampli ze starych kaset. Lessless x Oskar Zieliński prezentują „African Tapes”
Lessless x Oskar Zieliński – African Tapes – fot. Krzysztof Powierża

Album African Tapes duetu Lessless x Oskar Zieliński daje nowe życie częściowo zapomnianej muzyce dzięki samplom w autorskich elektronicznych kompozycjach. Ukazał się także teledysk do pierwszego singla Welcome To The Gambia, będący montażem ujęć z pełnej przygód trasy do Gambii, pokonanej busem przez dzielną ekipę Chłopaki w podróży, wyróżnioną w konkursie National Geographic jako podróżniczy blog roku 2018. Album African Tapes jest już dostępny na Spotify i wszystkich serwisach streamingowych. Za mastering odpowiada Marcin Kwazar z Gagarin Studio.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


W każdym z utworów na African Tapes usłyszeć można inne podejście do sampli. To wyprawa od głębokich, wręcz medytacyjnych brzmień, przez beztroskie, czasem housujące rytmy, aż po hipnotyczne utwory z głębokimi, niskimi wokalami, które docenią z pewnością fani The Blaze czy Monolink.

African Tapes na Spotify:

Zamów album African Tapes w wersji fizycznej: https://lesslessmusic.bandcamp.com/album/african-tapes

Połowa zysku ze sprzedaży płyt CD zostanie przekazana na cel charytatywny – środki posłużą jako wsparcie warsztatu MecSac (Mechanical Skills Acquisition Centre) w gambijskim Bandżulu, w którym młodzi ludzie uczą się fachu i samodzielności.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News