POETRY STAGE NA COLOURS OF OSTRAVA

 

Poetry Stage podczas Colours of Ostrava

 

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Program Poetry Stage zaplanowany jest na cztery festiwalowe dni i będzie podzielony na dwa tematyczne bloki: poetycki i muzyczno-poetycki. Swoją obecność zapowiedzieli czołowi poeci z Ostrawy, Brna i Pragi. W programie zaplanowany jest również wstęp amerykańskiej piosenkarki i poetki Iyeoki, która na nowej scenie wystąpi dodatkowo, poza koncertem festiwalowym.

Niezależnie od programu Poetry Stage realizowany będzie projekt zwany Guerilla Poetring. Polega on na ukrywaniu wierszy w różnych nietypowych miejscach, fotografowaniu ich i publikowaniu zdjęć na Facebooku.

“Podczas tworzenia programu naszym celem było skonfrontowanie różnych podejść do twórczości poetyckiej, od intymnego i samotnego czytania, po łączenie poezji z muzyką. Chcemy również spróbować poetyckiej improwizacji” – mówi autorka projektu Blanka Fišerová, która prowadzi w Ostrawie muzyczno-poetycki projekt zatytułowany Poezie v barvách.

Podczas czterech dni w ramach Poetry Stage wystąpią m.in. Petr Hruška,Ivan Motýl, Renata Putzlacher, Lydia Romanska. Za akompaniament odpowiedzialny będzie saxofonista Michał Žáček. Do Ostrawy zawita także kliku poetów z Brna i Pragi m.in. Jaromír Typlt, Básník Ticho czy Jaroslav Erik Frič. Swój udział zapowiedział również Daniel Hradecký, który w zeszłym roku został nominowany do prestiżowej nagrody Magnesia Litera. Połączenie muzyki i poezji zaprezentuje Jan Kunzeho oraz Jan Žamboch (Držitel dvou Cen Anděl), a specjalnie z Niemiec przyjedzie Jaromír Konečný. W ramach bloku improwizacyjnego wystąpią m.in. Pavel Zajíc, Blanka Fišerová, Terezia Kovalová (Calm Season), Marek Zeman (Marow) i inni.

W programie Poetry Stage zaplanowana jest także poetycko- muzyczno- wokalno- dramatyczna wersja “Hamleta” Szekspira, w reżyserii Jany Janekovéj.

Częścią Poetry Stage będzie również tzw. “ruchoma półka”. Akcja polega na przynoszeniu niepotrzebnych książek i wymienianiu ich na inne, bardziej interesujące tytuły.

Pod koniec programu Poetry Stage mikrofon będzie dostępny dla wszystkich, którzy będą chcieli zaprezentować swoją poezję, przeczytać fragment ulubionego utworu literackiego, czy podzielić się wierszem znalezionym w ramach Guerilla Poetring.

Jeśli chcesz zaangażować się w Guerilla Poetring, dołącz do wydarzenia tutaj: www.facebook.com/guerillapoetring.

 

Czterodniowe karnety na Colours of Ostrava 2014 dostępne są w cenie 339. Bilety na festiwal można nabyć za pośrednictwem dwóch punktów przedsprzedaży: w oficjalnych sklepach festiwalowych – polskim joyStore i czeskim eShop oraz w sieci Eventim!

 

Do sprzedaży są również bilety jednodniowe, bilety rodzinne oraz wejściówki parkingowe i campingowe. Wszystkie informacje dotyczące biletów dostępne są na stronie internetowej:

http://www.colours.cz/pl/bilety/

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News