Podróż po relacjach damsko-męskich z Lessless i Anią Iwanek

Zastanawialiście się kiedyś, jak powstają proste piosenki? Lessless i Ania Iwanek odpowiedzą Wam na to pytanie swoją najnowszą EP-ką.

Lessless, jako producent debiutował na falach Radia Kampus remiksem Matrioszki Julii Marcel. Remiks na tyle spodobał się samej artystce, że zagrała go podczas festiwalu Audioriver. Lessless tworzy muzykę elektroniczną bazującą na niskim basie osadzonym w melancholijnych krajobrazach.

Z kolei Ania, nigdy nie wybierała prostych dróg. Uczyła się w szkole muzycznej I stopnia, ale jej nie ukończyła. Zamiast tego zaczęła występować na warszawskiej scenie soundsystemowej i podróżować. Ukończyła szkołę muzyczno-teatralną w Danii. W 2010 roku wróciła do Warszawy i razem z kolegą założyła zespół Rubber Dots, który szybko narobił szumu w polskim elektronicznym podziemiu. Ale długo w podziemiu nie pozostali, ponieważ Rubber Dots zagrali już na większości ważnych, polskich festiwali muzycznych. Wydali wspólnie dwie płyty długogrające. W 2015 roku powstał projekt Pablopavo/Iwanek/Praczas – wyjście z ram bezpiecznych, w ramach którego również została nagrana płyta.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Jak się zaczęła wspólna podróż Lesslessa i Ani? On zaprosił ją do wspólnej pracy. Nie znali się dobrze, ale zgodziła się przyjść. Wzięła ze sobą stary, wysłużony mikrofon. Nim zaczęli rozmawiać, puścił jej pierwszy podkład. Poczuła. Zaczęła śpiewać, improwizować, tkać siatkę skojarzeń, wyrzucać z siebie przemyślenia i doświadczenia. Znalazła elementy swojego świata w świecie dźwięków Lesslessa. Śpiewała dwie godziny. Pod wpływem tego spotkania Lessles i Ania Iwanek postanowali stworzyć coś wspólnego.

Simple Songs to cztery całkowicie różne spojrzenia na relacje damsko-męskie. Różne pod względem emocji, refleksji, aranżacjimuzycznej. Łączy je producencki sznyt Lesslessa i charakterystyczny, silny głos Ani, przywodzący na myśl głosy najlepszych wokalistek soulowych, jazzowych, czy bluesowych.  Iwanek potrafi być przejmująca niczym Billie Holiday, sensualna jak Sade oraztak wzruszająca, jak Kristin Asbjornsen.

Powyżej możecie obejrzeć teledysk do singla promującego Simple Songs, zatytułowanego Lines. Album dostępny w serwisach cyfrowych TUTAJ.

Muzyka – lessless
Wokal – Ania Iwanek
Słowa – Ania Iwanek, Natalia Fiszka, lessless
Mix/Master – Kwazar – Gagarin Studio

Teledysk:
Aktorzy – Maja Milewska, Greta Burzyńska, Ania Iwanek
Reżyseria – Łukasz Dryżałowski
Zdjęcia – Łukasz Dryżałowski
Asystent kamery i światło – Krzysztof Wróbel
Montaż – Oskar Zieliński
Kolor korekcja – Nikodem Witkowski
Produkcja – Julia Bellon
Kostiumy – Olga Kowalczyk
Makijaż – Marta Nowakowska, Kasia Wojtasik
Dyżur/Asysta – Łukasz Wódz, Kajetan Kłopocki
Kierowca driftowozu – Jakub Jonas

5/5 - (2 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News