Podkarpackość dla każdego

Aby być na bieżąco z tym, co podkarpackie powstała Podkarpacka Strefa Wrażeń.

DSC_3150PSW1

Podział kraju na Polskę A i Polskę B, wciąż obija Ci się o uszy? Myślisz, że taka klasyfikacja stawia Cię na straconej pozycji lub wręcz odwrotnie na tej uprzywilejowanej? Nic bardziej mylnego! To zróżnicowanie to zwykła fikcja, a projekt Podkarpacka Strefa Wrażeń udowadnia, że regiony z tzw. Polski B są godne polecenia, odwiedzenia oraz promowania. Inicjatywa Podkarpacka Strefa Wrażeń wystartowała we wrześniu 2012 roku, a jej celem jest promocja regionu, która opiera się na współpracy z podkarpackimi instytucjami, organizacjami oraz firmami. Zespół koordynujący projekt to realna redakcja składająca się z dziennikarzy i fotografów, których zadaniem jest zachęcenie odbiorców do poznawania, inspirowania, zwiedzania oraz promowania Podkarpacia. To, co przyciąga uwagę czytelników to możliwość spotkania się z ludźmi pełnymi niecodziennych pasji, przybliżenie urokliwych i czasami jeszcze nieodkrytych miejsc oraz aktualnych wydarzeń, a także smaków oraz zapachów podkarpackiej kuchni. Wszystkie te sfery życia codziennego opisane są za pomocą artykułów, relacji oraz wywiadów regularnie zamieszczanych na blogu towarzyszącym akcji – Podkarpaccy.pl. Postaciami, które pełnią rolę przewodników po podkarpackiej ziemi jest małżeństwo – Państwo Podkarpaccy, którzy odkrywają i informują o swoich spostrzeżeniach odbiorców bloga, dzięki czemu nic, co podkarpackie nie jest już dla nikogo obce.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

IMG_0700-770x513

Przez ponad półtora roku odkąd wystartował projekt, jego redakcja zdążyła odwiedzić ponad 130 miejsca, opisano 210 wydarzeń oraz przybliżono 54 sylwetki ciekawych osobowości Podkarpacia. Lesław Wojtas Prezes Podkarpackiego Banku Spółdzielczego, który sprawuje mecenat nad akcją wyjaśnia i podkreśla, że – “Postanowiliśmy podjąć współpracę z PSW – są młodzi, chcą jednoczyć ludzi wokół bardzo pozytywnej idei związanej z naszym województwem i podobnie jak my – nie boją się wyzwań.” W lutym 2014 roku z okazji 18 miesięcy działania projektu redakcja PSW przygotowała dwie publikacje w wersji elektronicznej: przewodnik po 18 wyjątkowych miejscach pt. „Zaloguj się na Podkarpaciu” oraz zbiór przepisów inspirowanych kuchnią regionalną – „Podkarpackie Smaki”. Zredagowane e-magazyny przybliżają to, co jest charakterystyczne dla regionu, czyli inspirowane tradycyjnymi recepturami nowoczesne przepisy, a także miejsca, które są mniej znane
i mało odwiedzane. Podkarpacka Strefa Wrażeń to wirtualne miejsce pełne informacji, promocji, ale także rozrywki, dzięki któremu każdy z łatwością wejdzie w podkarpacką rzeczywistość i może nawet zdoła się w niej zadurzyć po uszy? 

IMG_2856-770x513

Nad strategią i wdrożeniem projektu Podkarpacka Strefa Wrażeń czuwa agencja marketingowa TLConsulting.

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News