Po sukcesie serialu HBO, Czarnobyl odnotowuje rekordowe liczby turystów

Grupa ludzi w kombinezonach

Mini-serial Czarnobyl podbił swoją poruszającą historią serca widzów na tyle, że stał się głównym celem wycieczkowym widzów z całego świata.

Gdy ostatni odcinek serialu Czarnobyl został już wyemitowany, widzowie stwierdzili, że muszą zobaczyć na własne oczy fabrykę i upiorne, opuszczone miasto, które z nią sąsiaduje.

Jedno z amerykańskich biur podróży, od maja odnotowało 40% wzrost rezerwacji wycieczek do Czarnobyla. Co ciekawe, koszt anglojęzycznej wycieczki wynosi około 100 USD za osobę.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Jeśli chcielibyście również wybrać się na wycieczkę do Czarnobyla, musicie wiedzieć, że Chernobyl Tour oferuję specjalną wycieczkę po miejscach przedstawionych w serialu, w tym także po bunkrze, w którym zapadła decyzja, by nie ewakuować się po wybuchu.

Autobusy odbierają turystów z centrum Kijowa, a następnie jadą 120 kilometrów, do obszaru, gdzie turyści mogą zobaczyć pomniki ofiar, opuszczone wioski, a nawet… zjeść obiad w jedynej czynnej restauracji w Czarnobylu.

Przewodniczka, Viktoria Brozhko zapewnia, że wszystkie miejsca są bezpieczne dla zwiedzających, a podczas wizyty w miejscach wyłączonych z użytku, turysta ma kontakt z dwoma mikrosiwertami – co jest równe ilość promieniowania, jakie pochłaniamy, gdy nie wychodzimy przez cały dzień z domu.

W takim razie, jeśli będziecie w najbliższej przyszłości w Kijowie, koniecznie skorzystajcie z tej okazji.

Zobacz również:
Fotografka złamała zakaz i weszła do opuszczonych budynków Czarnobyla
Jak wygląda Czarnobyl 33 lata po wybuchu reaktora jądrowego?
12 zdjęć porównujących bohaterów serialu „Czarnobyl” z prawdziwymi postaciami
Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News