PLAYLISTA HIRO #50

Wielkimi krokami nadchodzi najbardziej krwawy dzień w całym roku: 31 października. Zakamarki opuszczają kościotrupy i mumie. W ferworze drążenia dyni i przygotowań do halloweenowej maskarady, przesłuchajcie zaproponowaną przez nas playlistę.

THRILLER – MICHAEL JACKSON

Niekwestionowany hit 1984 roku, żywy do dziś.  Prowadzi w rankingu najbardziej pobieranych utworów dotyczących tematyki Halloween.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


HIGWWAY TO HELL – AC/DC

Na liście HOT 100 w 1979 r. przebój ten zajął 47 miejsce.

GHOSTBUSTERS – RAY PARKER JR.

„Ghostbusters” to piosenka nagrana przez Raya Parkera Jr. jako temat do filmu o tym samym tytule, z udziałem Billa Murraya, Harolda Ramisa i Dana Aykroyda. Utwór osiągnął numer jeden na liście Hot 100 w 1984 roku.

MONSTER MASH – BOBBY „BORIS” PICKETT & THE CRYPT-KICKERS

Choć minęło już kilkadziesiąt lat od premiery tego kiczowatego utworu, do dziś jest TOP na liście odtwarzania.

DEAL WITH THE DEVIL – POP EVIL

W tle słychać wyraźnie warkot diabła. Hardrockowy singiel pochodzący z 2013 roku zadebiutował z numerem 20. w Rock Airplay.

CREEP – RADIOHEAD

Rockowa ballada wydana na debiutanckim singlu angielskiego zespołu Radiohead, która później znalazła się na pierwszym albumie zespołu, „Pablo Honey”.

BLACK SUITS COMIN’ (NOD YA HEAD) – WILL SMITH

Utwór został napisany w 2002 roku do komedii „Faceci w czerni II”. Singiel osiągnął 77. miejsce na US Billboard Hot 100. Jednak największy sukces odniósł w Wielkiej Brytanii, plasując się na 3. pozycji na UK Singles Chart.

A NIGHTMARE ON ELM STREET (1984) – THEME SONG

https://www.youtube.com/watch?v=85mpCaeghcw

Piosenka tytułowa kultowego amerykańskiego horroru z 1984 roku. Pierwszy film ze słynnej serii slasherów, których negatywnym bohaterem jest mroczny Freddy Krueger. Muzyka pozwala wczuć się w straszny klimat.

THE ADDAMS FAMILY THEME SONG

Addamsowie to rodzina masochistów, sadystów, sadomasochistów i potworów. Idealna mieszanka na halloweenowy wieczór. Mimo to film nie jest horrorem, ale jego parodią, pełną czarnego humoru i zabawnych scen. Addamsowie są w gruncie rzeczy kochającą się rodziną. Pełna dystansu jest też ścieżka dźwiękowa.

ROCKWELL – SOMEBODY’S WATCHING ME

Debiutancki singel Rockwella, wydany przez Motown Records w 1984 roku. Refren utworu zaśpiewał Michael Jackson. Bądźcie uważni – 31.października z każdego zakamarka czai się zło.

tekst | Dagmara Herman

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News