PLAYLISTA HIRO #47

Lato dobiega końca, upały zamieniły się w chłodniejsze dni, a liści powoli ubywa z drzew. Zainspirowani Davidem Lynchem oraz folkowymi brzmieniami. stworzyliśmy playlistę z myślą o jesiennej nudzie. Nie po to by jej zaradzić, ale by pomału oswoić was ze zbliżającymi się deszczem, pluchą i melancholią.

FLO MORRISSEY – SLEEPLESSLY DREAMING

“Nawet w najsmutniejszych rzeczach powinniśmy doszukiwać się piękna” – powiedziała w jednym z wywiadów dwudziestolatka. Jej debiutancki album zatytułowany “Tomorrow Will Be Beautiful” to zdecydowanie pozycja na jesień. Dla fanów Joni Mitchell oraz Sibylle Baier.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


JULEE CRUISE – THE NIGHTINGALE

Zapowiadaliśmy Lyncha – oto utwór “The Nightingale” pochodzący z serialu “Miasteczko Twin Peaks”. Senne klimaty najbardziej odpowiadają deszczowej aurze.

TIM BUCKLEY – SONG TO THE SIREN

“Song to the Siren” to jedna z częściej coverowanych ballad. Być może nie przebiła popularnością piosenki “Hallelujah”, ale jednak tekstem oraz poetyckością dorównuje dziełu Leonarda Cohena. Określenie jej “piękną” jest zwyczajnym uproszczeniem. Nie ma słów, którymi można byłoby ją opisać.

ROBERT AIKI AUBREY LOWE &ARIEL KALMA – STRANGE DREAMS

Ambient z eksperymentalną melodią, sowim pohukiwaniem oraz arabskimi zaśpiewami w tle. Tak, to nasza kolejna propozycja.

NICOLE DOLLANGANGER – OBSERVATORY MANSIONS

Najnowsze odkrycie Claire Boucher, znanej jako Grimes. Nicole Dollanganger to głos, który na wskroś przeszyje wasze dusze, a po przesłuchaniu pozostawi niewysłowiony smutek.

GROUPER – BEING HER SHADOW

Utwór “Being Her Shadow” interpretujemy jako pewnego rodzaju wspomnienie o Laurze Palmer. Miało być w klimacie Lyncha, więc jest.

MAC DEMARCO – WITHOUT ME

Mac DeMarco i jego dziwna sielanka. Z nią cofniemy się o parę dekad i poleniuchujemy.

JOHNNY JEWEL – TELL ME (FEAT. SAOIRSE RONAN)

Jeżeli kiedyś zastanawialiście się, czy dziewczyna z “Nostalgii anioła” potrafi śpiewać, to odpowiedź brzmi: “tak”. Jej zaskakująco mocnego głosu możecie posłuchać w soundtracku do “Lost River”.

ANGELS DUST – FUNERAL

W wyszukiwarce Google trudno jest ich na razie znaleźć, ale duet Angels Dust niedawno wydał swoją pierwszą EPkę. Kawałek “Funeral” obfituje w kościelne organy oraz wyraźne inspiracje Fever Ray.

PAOLO NUTINI – AUTUMN

Tym razem kończymy na smutno, piosenką Paolo Nutiniego, którą muzyk dedykował swojemu zmarłemu dziadkowi. Pomijając sam tytuł, utwór wprost emanuje jesienną depresją.

tekst | Zuzanna Tomaszewicz

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News