PLASTIC zagra w Stacji Mercedes

Zespół muzyków na scenie

Już w najbliższy piątek w Stacji Mercedes wystąpi PLASTIC. Muzyka zespołu Agnieszki Burcan i Pawła Radziszewskiego to połączenie elementów akustycznych i elektronicznych, współczesnych i retro. Eklektyczna mieszanka widoczna jest również w ich teledyskach. Co pokażą na koncercie? To można sprawdzić już 12 sierpnia na Powiślu.

Istniejący od 2003 roku zespół określany jest mianem prekursora nowego nurtu muzyki elektronicznej. Na ostatnim albumie w charakterystyczny dla siebie sposób odnieśli się do grupy ludzi, którzy są „zawsze online”. Poruszają się w zróżnicowanej estetyce, sięgając zarówno po taneczne, elektroniczne korzenie, jak i muzykę filmową czy rockabilly. Najciekawszą inspiracją wydaje się z kolei właśnie odkryte przez nich electrocountry.

Dużo uwagi poświęcają warstwie wizualnej muzyki. Do współpracy przy teledysku do piosenki „ I Want U” zaprosili Dawida Krępskiego – jednego z ciekawszych twórców video młodego pokolenia.

Utwory PLASTIC znajdują się na kultowych składankach, a zespół wystąpił na wielu prestiżowych festiwalach: Open’er Festival, Coke Live Music Festival, Nokia Trends Lab, Free Form Festival, finał Keep The Moment, Pepsi Vena Music Festival, Orange Warsaw Festival, Levi’s Music Tour. Grali przed Roisin Murphy, MGMT i Calvinem Harrisem. W wolnych chwilach remiksują utwory innych artystów (m.in. Foster the People, Hurts i Hey).

Zdjęcie: Jacek Ostaszewski

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News