Pierwszy Starbucks na krakowskim Rynku

Kawiarnie Starbucks to miejsca spotkań, inspirujące swoich gości historią kawy z różnych regionów świata. 28 sierpnia do listy najciekawszych lokalizacji w kraju dołącza Rynek Główny w Krakowie. Mieszkańcy i turyści będą mogli delektować się ulubioną kawą
w zabytkowym wnętrzu Pałacu pod Baranami.

Artystyczny świat Piwnicy pod Baranami naturalnie nie mógł obyć się kawy. Jednak od czasów świetności tego legendarnego lokalu kawowe zwyczaje Polaków znacznie się zmieniły. Szklanka zalanych wrzątkiem, zmielonych ziaren została wyparta przez podawane w filiżance, włosko brzmiące espresso, latte czy najbardziej popularne cappuccino. Zwracamy też coraz większą uwagę na jakość napoju oraz sposób jego serwowania. W oczekiwania dzisiejszych klientów doskonale wpisuje się nowa kawiarnia Starbucks w krakowskim Pałacu Pod Baranami.

Starbucks otwarcie_Krakow 1

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Lokal będzie działał od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 22:00 w weekendy w godzinach od 9:00 – 22:00. W dniu otwarcia wyjątkowo od godziny 9:00. W ofercie tradycyjnie znajdą się różnorodne mieszanki kaw serwowanych na miejscu, jak i na wynos, w kultowych białych kubkach z charakterystycznym zielonym logo marki. Charyzmatyczni bariści z pasją opowiedzą historię pochodzenia każdej odmiany ziaren, niezależnie czy będzie to cytrusowo pachnąca Kenia, czy dymno-ziemista Guatemala. Ciekawość gości pobudzą również oryginalne opakowania kaw ziarnistych o intrygujących nazwach, takich jak Kati Kati czy Verona. Oprócz napojów gorących i zimnych, na głodnych czekają słone i słodkie przekąski, w tym hit ostatnich miesięcy – owsiane ciastko z Nutellą. Nie zabraknie również przedmiotów związanych z marką: zaparzaczy, tumblerów czy powszechnie pożądanych ceramicznych kubków z nazwami miast, w których obecny jest Starbucks.

– Krakowski Rynek to dla nas wyjątkowa lokalizacja. Każdego poranka będziemy w zasięgu ręki tysięcy krakowian i turystów, by naszą kawą dodać im pozytywnej energii na cały dzień – mówi Magdalena Jurdziak, Menedżer Marki na Europę Środkową. – Cieszy nas również bliskość kilku wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zapraszamy wszystkich studentów, by spotkali się u nas z przyjaciółmi czy przygotowali do zajęć w czasie przerwy, wzmacniając się dobrą kawą.

Starbucks otwarcie_Krakow 5

Marce sprzyja historia miejsca – na ścianach wnętrza, w trakcie adaptacji lokalu, Starbucks odkrył zabytkowe dekoracje, ukryte przez dekady pod warstwami farby. Dzięki staraniom zespołu dzieło zostało pieczołowicie odrestaurowane i zabezpieczone. Stosunkowo rzadkie w Krakowie malarstwo iluzjonistyczne z początków XIX wieku cieszy nie tylko historyków.

– Starbucks ma 40 kawiarni w Polsce. Nowy lokal w Pałacu pod Baranami to już trzeci w tym mieście, ale wyjątkowy. Pozostałe znajdują się w centrach handlowych: Galerii Krakowskiej i w Bonarka City Center. Długo poszukiwaliśmy miejsca, które pozwoliłoby na tak idealne połączenie niezwykłego klimatu Krakowa z naszą pasją do kawy. Chcemy, aby nową kawiarnią cieszyli się wszyscy poszukujący autentycznych miejsc, w których można poczuć prawdziwą historię miasta – mówi Adam Mularuk, Prezydent Starbucks na Europę Środkową.

Starbucks otwarcie_Krakow 4

Zapraszamy na znakomitą kawą w niezwykłym otoczeniu do nowej kawiarni Starbucks przy Rynku 27 w Krakowie.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News