Pierwszy milion METAXY

Milion butelek METAXY to także 17 milionów drinków, które towarzyszyły 17 milionom radosnych toastów w gronie znajomych. METAXA swój sukces zawdzięcza między innymi unikalnemu smakowi, często ocenianemu jako najłagodniejszy wśród brown spiritów.

Starannie dobranej kompozycji składników strzeże Mistrz METAXYCostas Raptis, jedyna osoba na świecie znająca recepturę trunku. Podczas spotkania zorganizowanego z okazji sprzedaży miliona butelek. Mistrz METAXY, będący już piątym strażnikiem jej smaku, przyjechał do Polski aby wraz z zaproszonymi gośćmi wznieść toast za sukces trunku.

Mimo, że na świecie co minutę jest wznoszonych aż tysiąc toastów METAXĄ, to te wzniesione ostatnio w Polsce były szczególnie ważne dla tej dynamicznej marki z ponad 125-letnią tradycją. W tym roku, wypełniona aromatycznym trunkiem milionowa butelka METAXY trafiła w ręce polskiego konsumenta. Ten modny alkohol zdobywa ogromną popularność zwłaszcza wśród ludzi młodych, którzy mają wysokie wymagania smakowe. Jak wskazują badania, aż 8 na 10 konsumentów sięga po METAXĘ właśnie z powodu niepodrabialnego, delikatnego smaku.

METAXA – najłagodniejszy brown spirit pod słońcem

METAXA to odmiana trunku pochodzącego z Grecji. Jej receptura została opracowana w 1888 roku przez Spyrosa Metaxę. Składniki, które nadają alkoholowi unikalny i rozpoznawalny na całym świecie smak, to przede wszystkim starzone destylaty winne oraz najlepszej jakości wino typu Muscat, połączone z sekretnym zestawem śródziemnomorskich ziół, wśród których znaleźć można macerat z płatków róż.

Pierwszy milion to dopiero początek

Sprzedanie milionowej butelki prestiżowego trunku stworzyło okazję do niezwykłego wydarzenia w doborowym towarzystwie. Dzięki dbałości o szczegóły i niezwykłemu aromatowi, METAXA zjednuje sobie coraz więcej konsumentów na całym świecie. Milion sprzedanych butelek w Polsce to najwspanialszy dowód i zarazem najlepsza motywacja dla marki. ,, Wierzymy, że to dopiero początek i kolejne miliony przed nami” –  powiedział Arkadiusz Citków, Dyrektor Marketingu Importów CEDC.

 

meta1

meta3

meta2

meta4

 

tekst | na podstawie materiałów prasowych

 

 

 

 

 

Komentarze

Zapisz się do Newslettera