Pierwsza wystawa w galerii sztuki dla psów

Psy patrzą na obrazy w galerii sztuki

Kto myślał, że sztuka jest tylko dla homo sapiens, ten się grubo mylił. Kulturą wysoką można zainteresować także naszych czworonożnych przyjaciół, co udowadnia artysta Dominic Wilcox, który jest autorem „Play More” – wystawy przeznaczonej dla psów.

Wystawę można było oglądać w Londynie. Choć eksperyment trwał zaledwie kilka dni już słychać głosy, że niezbędna będzie powtórka. Na „Play More” składał się szeroki wybór zabaw i ćwiczeń interaktywnych, które docelowo pomagają w rozwoju psychofizycznym naszych czworonożnych przyjaciół. Tworząc instalację w galerii Dominic Wilcox dał się ponieść fantazji i pozwolił swojej kreatywności dryfować po morzu możliwości.

Na wystawie „Play More” znalazły się baseny z piłeczkami (podobne do misek z jedzeniem), symulator okna samochodu (kto nie lubi zza niego wystawiać głowy, by poczuć wiatr we włosach) czy ekrany interaktywne, na których widać wirujące frisbee. Jak na wystawę z prawdziwego zdarzenia przystało, ściany przystrojono obrazami, które pieski oglądały z nieukrywanym zainteresowaniem.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Psy w basenie z psią karmą w kształcie miski Pies w muzeum

Tekst: Kasia Mierzejewska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News