Pierwsza w historii trasa Tiga Live. Jednym z punktów Audioriver!

Tiga, czyli chłopak od electroclashu, house’u czy minimalu, muzycznie działa od 2001 roku. Pierwszy raz w historii jednak wyrusza w trasę Live. I jednym z jej punktów będzie płocki Audioriver!

Tiga po latach DJ-owania postanowił zmienić nieco koncepcję swoich występów i tym razem zagra wyłącznie własne produkcje. Ze swoim audiowizualnym spektaklem odwiedzi dziewięć starannie wyselekcjonowanych festiwali. W tym polski.

Jego kariera rozpoczęła się z wielkim hukiem. Chociaż “Sunglasses At Night” wydał kilkanaście lat temu, to utwór dalej jest popularny, a nawet zyskał miano kultowego. Od tamtego czasu powstało wiele kolejnych hitów, jak choćby „You Gonna Want Me”, „Bugatti” czy „Shoes”, a po remiksy do artysty zgłosiły się dziesiątki gwiazd, w tym między innymi Depeche Mode, Moby czy LCD Soundsystem. Wiele ze swoich produkcji wydał we własnej wytwórni Turbo, w której katalogu są także takie postaci i zespoły, jak Gesaffelstein, Chromeo, Azari & III, The Hacker czy Boys Noize.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Tiga didżejował jednak już w latach 90. i wówczas był jednym z pionierów kanadyjskiej sceny tanecznej.

-Dopiero po około 25 latach miksowania artysta zdecydował się grać koncerty z własnym repertuarem i sobą przed mikrofonem – komentuje powróc DJ-a Łukasz Napora, rzecznik prasowy Audioriver -Skoro postanowił to robić po tak długim czasie, należy się spodziewać, że podszedł do tematu szalenie poważnie i wstępne informacje na temat tych koncertów zdają się to potwierdzać. Na scenie towarzyszył będzie mu współtwórca “Sunglasses At Night”, Jori Hulkkonen, a za warstwę wizualną odpowiada znany z Moderat, kolektyw Pfadfinderei oraz Helmi, z którym Tiga pracował przy teledysku do “Bugatti”. Warstwa audio była z kolei finalizowana wspólnie ze Stuartem Pricem, znanym jako Jacques Lu Cont – dodaje.

Poza największymi hitami, Tiga zagra też niewydane produkcje tworzone wspólnie z Hudson Mohawke, Matthew Dearem, Boys Noize i Martinem Buttrichem.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News