Pierwsza kolekcja Iris Apfel

Najstarsza dziewczyna z okładki. Niezastąpiona Iris Apfel w wieku 94 lat stworzy swoją własną kolekcję dla domu handlowego Macy’s. 

Iris Apfel ze sztuką związana była od zawsze, moda przyszła później. Dotąd Iris, wraz z mężem, dbała o wystrój wnętrza Białego Domu dla dziewięciu prezydentów. W końcu pokaże na co ją stać w kwestii projektowania mody.

Podchodzi do niej niekonwencjonalnie i być może w tym tkwi sekret stania się ikoną. Wariacji i dużej dawki stylu możemy spodziewać się po jej kolekcji Iris Meets I.N.C. Znajdziemy w niej spodnie dzwony z printami, spódnice w kształcie litery A, proste sukienki, krótkie żakiety. Skoro będzie to dzieło Apfel nie może zabraknąć oczywiście biżuterii. Inspiracją były lata 60., czasy młodości tej niepowtarzalnej osoby.

Z premierą ubrań zbiegło się wypuszczenie spersonalizowanego emoji Iris. Jak motywuje swoją decyzję? Bardzo prosto. Skoro jest to coś, co uszczęśliwi młodych, to ona nie widzi nic w pomyśle nic złego, chociaż osobiście uważa go za głupi.

Starsza kobieta siedzi, za nią stoi młoda dziewczyna pozują do zdjęcia

Kolekcja będzie dostępna od września tego roku w sklepach Macy’s.

tekst | Olga Najdek

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News