Pięć smaków rusza

Tegoroczny program festiwalu został podzielony na cztery sekcje: Nowe Kino Azji, Queer Azja, Na Dzikim Wschodzie, Kino Grozy, uzupełnione pokazami specjalnymi oraz wydarzeniami towarzyszącymi. Już po raz drugi zaprezentowane zostanie Fresh Wave, zestaw najlepszych krótkich metraży najmłodszego pokolenia filmowców z Hongkongu, wybranych spośród laureatów projektu Fresh Wave, realizowanego od 2005 roku, pod patronatem Johnniego To i Hong Kong Arts Development Council. 

Pokazy odbywać się będą w kinach Muranów (bilety w cenie 13-17 zł), Luna (bilety w cenie 13-17 zł) oraz w MSNie (bilety w cenie 15 zł). Wybrane filmy zobaczyć będzie także można na platformie Kinoplex.pl.

Bilety na wszystkie seanse dostępne są na stronie piecsmakow.pl, a także w kasach kin Muranów i Luna.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Po zakończeniu działalności Jarmarku Europa na Stadionie X-lecia, nieodżałowane Viet Town odradza się w Centrum Handlowym Marywilska 44 na warszawskiej Białołęce. Po raz pierwszy zapraszamy tam na wyjątkowe wydarzenie – kino samochodowe z wietnamskim filmem “2030: Woda” w reż. Nghiem-Minh Nguyen-Vo! A przed seansem na zakupy i kolację w Strefie Gastronomicznej Centrum, w której dania serwuje m. in. słynny stadionowy bar Nam Sajgon. Najpierw zupa won ton i kurczak w cieście, a potem świetny film w niecodziennej scenerii – zapraszamy w piątek na Marywilską!

Połączenie fantastyki naukowej z kinem apokaliptycznym, thrillerem i melodramatem. Reżyser, Nghiem-Minh Nguyen-Vo, po raz kolejny uczynił wodę pełnoprawnym bohaterem, kształtującym wizję przyszłości cywilizacji. Akcja rozgrywa się w 2030 roku w świecie walczącym ze skutkami globalnego ocieplenia. W wyniku katastrofalnej zmiany klimatu południowy Wietnam znalazł się pod wodą, a większość mieszkańców została ewakuowana. Sao i jej mąż Thi nie chcą opuścić swojej zatopionej ziemi, mieszkają w domu na palach i próbują przeżyć, korzystając z kurczących się morskich zasobów. Kiedy Thi zostaje zamordowany, Sao jest zdeterminowana, by rozwikłać zagadkę jego śmierci.

 Piec_Smakow_2014 plakat

14 XI, piątek, godz. 19:00 (wjazd od godziny 17:00)

Parking przy Centrum Handlowym Marywilska 44

Projekcja na ekranie 10m x 15m, dźwięk odbierany przez radio FM w samochodzie, napisy polskie

Wstęp wolny!

Tekst | na podstawie materiałów prasowych

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News