Pięć ekskluzywnych salonów krawieckich

#1 HENRY POOLE & CO

Firma powstała w 1806, a jej właściciel uznawany jest za założyciela słynnej Savile Row (Londyn, Wielka Brytania). Początkowo specjalizował się w krawiectwie wojskowym, ale dwa stulecia doświadczenia pozwoliły na rozszerzenie działalności. Marka Henry Pool & Co wprowadziła m.in. innowacyjne dinner suit.

HENRY POOL
fot.: http://bit.ly/1C5K5TT

#2 GIEVES & HAWKES

Produkty legendarnej brytyjskiej marki zajmującej się szyciem na miarę znajdziemy w garderobach m.in. Michaiła Gorbaczowa, Billa Clintona, Davida Beckhama, Kevina Spacey a nawet …rodziny królewskiej. Marka z 243 letnią tradycją właśnie planuje rozszerzenie swojej działalności, otwierając we wrześniu butik w Nowym Yorku. Towar ten nie jest jednak dla każdego. Rocznie spod maszyn ekskluzywnych krawców wychodzi tylko ok. 800 garniturów, a ich ceny zaczynają się od 3 000 funtów.

fot.: http://bit.ly/1tNzhVE
fot.: http://bit.ly/1tNzhVE

#3 RICHARD ANDERSON

Kolejny Brytyjczyk z Savile Row. Wielbiciel klasyki. Klienci, którymi są wysoko postawieni urzędnicy, wymagają najwyższej jakości produktu. Zespół Richards Andersona z przyjemnością sprosta każdemu wymaganiu. W butiku pracują pasjonaci, trzymani w ryzach frontmena z fanatycznym zamiłowaniem do perfekcji.

fot.: http://on.fb.me/VPBPpT
fot.: http://on.fb.me/VPBPpT

#4 ALTON LANE

Colin Hunter i Peyton Jenkins, czyli dwudziestokilkuletni absolwenci University of Virginia udowadniają, że paradoksalnie w pracowni krawieckiej nikt nie musi umieć szyć. Nowe technologie wprowadzają odpowiednie udogodnienia, dzięki którym były bankier i konsultant mogą z powodzeniem prowadzić firmę w USA. Do realizacji projektów wykorzystują m.in. cyfrowy skaner 3D, zdejmujący z klienta idealne miary, które następnie wysyłane są do krawców w stolicy Tajlandii. Ceny ich produktów nie przyprawiają o zawał serca – są porównywalne z kosztem dobrej jakości garniturów z popularnych sieciówek. Alton Lane oferuje produkty od ok. 1 500 zł

fot.: http://bit.ly/1mWJLwN
fot.: http://bit.ly/1mWJLwN

#5 PRACOWNIA ZAREMBA

Polska pracownia czerpiąca garściami z doświadczeń najlepszych z Savile Row. Historia marki to ponad sto lat doświadczeń, które są również częścią przeszłości Warszawy i jej mieszkańców. Aktualnie pracownią zarządza Maciej Zaremba, który jako przedstawiciel młodego pokolenia, oprócz poszanowania wieloletniej tradycji, z ciekawością przygląda się najnowszym trendom na świecie, sprawdza je i z sukcesem wprowadza.

fot.: http://bit.ly/1pLn6bT
fot.: http://bit.ly/1pLn6bT

Tekst Ania Wawszkiewicz

Komentarze
Rate this post