PERC "THE POWER AND THE GLORY" ALBUM TOUR

 

PERC_PLAKAT_WWA_FB

 

Perc – punkt odniesienia w świecie muzyki elektronicznej. Właściciel labelu ‘Perc Trax’, DJ będący ciągle w trasie, i, przede wszystkim, obecnie jeden z najbardziej szanowanych producentów techno. Od swojego debiutu w 2002 roku po dzień dzisiejszy, kiedy to jednomyślnie przyznawany jest mu status wizjonera, Perc stale udowadnia, że da się jeszcze zatrząść utrwalonymi fundamentami techno i rozpocząć innowację tej muzyki na niespotykaną dotąd skalę.

https://www.youtube.com/watch?v=jDmY110Vm48
Perc przyjedzie w czerwcu do Polski w ramach trasy promującej jego najnowszy album „The Power and the Glory”. Album ten to bez wątpienia jedno z najwybitniejszych nagrań, jakie kiedykolwiek powstało w gatunku techno. Tytuły utworów – „Rotting sound”, „Take your body off” – ascetyczne podejście do produkcji, ogólne uczucie „wypatroszenia” towarzyszące utworom i zawarta w nich ironiczna retoryka idą w parze z poglądami autora na obecny stan rzeczy w kraju, z którego pochodzi – Wielkiej Brytanii. Muzyka Perca ewidentie stoi w opozycji do aktualnych realiów sceny wypełnionej czystym, momentami cukierkowym dźwiękiem – jego dźwięki przypominają papier ścierny i odgłosy pochodzące z ludzkich trzewiów. I to właśnie wydaje się być protestem Perca przeciwko królującym dziś chciwości i bezmyślności. Wszystko to nie odbywa się jednak kosztem dobrej zabawy – utwory na albumie wypełnione są funkiem i humorem – tyle że czarnym.

Na trasę pomiędzy sopockim Sfinksem a warszawskim 1500m2 wraz z Percem udadzą się Piotr Klejment, Dtekk i Essence – członkowie jednego z najlepszych kolektywów działających na polskiej scenie – Technosoul. Piotr Klejment może pochwalić się tym, że niebawem ukaże się jego pierwsze winylowe wydawnictwo – Technosoul 01 z jego utworami w towarzystwie remixów Perca i Sleeparchive’a.

 

PERC „The Power and The Glory” Album Tour

 6.06 – Sfinks700, Sopot 

7.06 – 1500m2 do wynajęcia, Warszawa

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News