Pary międzyrasowe będą miały swoje własne emoji

emoji międzyrasowe

Emoji to teoretycznie tylko małe obrazki, których używamy w wiadomościach. W ostatnich latach stały się jednak przedmiotem walki o równość w wielu kwestiach społecznych.

Do systemu Unicode zostały oficjalnie dodane pary międzyrasowe. To efekt kampanii #RepresentLove, zorganizowanej przez Tindera, której jednym z postulatów było, by emoji bardziej realnie odzwierciedlały pary na świecie.

Do tej pory mogliśmy wybrać wyłącznie emoji przedstawiające parę trzymającą się za ręce o tym samym kolorze skóry. W życiu jednak bywa różnie, a jak powiedziała Jenny Campbell, CMO w Tinderze:

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Miłość jest uniwersalna i nadszedł czas, by międzyrasowe pary były reprezentowane także w naszym uniwersalnym języku emoji. Tinder popiera wolność ludzi do życia takiego, jakim chcą żyć. Bez względu na to, kogo chcą kochać. Pod petycją zebraliśmy ponad 50 tysięcy głosów — razem dokonaliśmy zmian!

Emoji zostaną dodane do systemów iOS i Android, razem z innymi zapowiadanymi ikonkami jeszcze w tym roku.

Czytaj również:
Co emoji kraba ma wspólnego z osobami transseksualnymi?
Wkrótce pojawi się emoji „masz małego”, które upokorzy mężczyzn
Apple włącza do świata emoji osoby niepełnosprawne

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News