„Parasite” plagiatem? Indyjski producent filmowy twierdzi, że twórcy ukradli jego pomysł

Bong Joon-ho został oskarżony o kradzież fabuły z komedii romantycznej „Minsara Kanna” z 1999 roku.

Oskarżenie zostało wniesione przez indyjskiego filmowca P.L. Thenappana, który jest twórcą wspomnianego wyżej filmu. Producent przyznał, że po obejrzeniu „Parasite” poczuł, jakby ktoś go okradł z sedna jego produkcji.

Rozmawiam z międzynarodowymi prawnikami i zastanawiam się nad wytoczeniem sprawy przeciwko twórcom tego filmu – przyznał w wywiadzie dla India Today.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Z kolei w rozmowie z TNM News, producent dodał: Ukradli fabułę mojego filmu. Jeśli zrobiłbym to ja, natychmiast bym musiał pójść do sądu. Ja w takim razie zrobię to samo.

W sprawie wypowiedział się reżyser „Minsara Kanna”, jednak jego ton jest nieco odmienny od poprzednika: Cieszę się, że otrzymali Oscara, nawet jeśli inspirowali się naszym filmem. A to, czy sprawa znajdzie się w sądzie, zależy już od producenta.

Studio produkcyjna odpowiadające za „Parasite” przyznało, że dotychczas nie otrzymało żadnych roszczeń związanych z rzekomym plagiatem indyjskiej produkcji, ani nie został im oficjalnie zgłoszony ten problem.

To jak, plagiat, czy nie?

https://www.youtube.com/watch?v=iA0UYNt5vXo

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News