Para homoseksualnych pingwinów z berlińskiego ZOO zaadoptowała porzucone jajko

Dwa pingwiny z małym pingiwnem

Jajko, które zostało porzucone przez jedyną samicę pigwina z berlińskiego ZOO znalazło nowych rodziców.

Skipper i Ping to dwójka samców, która od dawna marzyła o własnym potomstwie. Skąd to wiadomo? Maximilian Jäger w rozmowie z Berliner-Zeitung powiedział, że ojcowski instynkt u tej nietypowej pary był obserwowany od dawna, a Skipper i Ping próbowali już wysiadywać między innymi kamienie, czy ryby.


Zachowują się jak wzorowi rodzice i na przemian ogrzewają jajko – dodał Jäger.

Niezbędny okazał się jednak mały trening umiejętności rodzicielskich. Dzięki pomocy pracowników ogrodu, para pingwinów szybko nauczyła się chronić jajko przed pingwinami, które chciały je ukraść. Jeśli oglądaliście jeden z dokumentów Davida Attenborough, na pewno wiecie, że jest to typowe zachowanie dla tych zwierząt.

Decyzja o tym, by to właśnie para samców zaopiekowała się jajkiem wynikała również z tego, że ZOO nie odnotowało żadnego wyklucia pingwina od 2002 roku. Homoseksualna para pingwinów ma 10 lat i w kwietniu bieżącego roku przeprowadziła się do Berlina z hamburskiego ZOO Tierpark Hagenbeck.

Homoseksualne pary pingwinów nie są niczym nowym, a wręcz są tak powszechne, że londyńskie ZOO zorganizowała dla nich pingwinią paradę równości.

Powiemy tyle: love is love!

thumbnail Para homoseksualnych pingwinów z berlińskiego ZOO zaadoptowała porzucone jajko thumbnasil Para homoseksualnych pingwinów z berlińskiego ZOO zaadoptowała porzucone jajko

4,5/5 - (6 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News