Para homoseksualnych pingwinów z berlińskiego ZOO zaadoptowała porzucone jajko

Dwa pingwiny z małym pingiwnem

Jajko, które zostało porzucone przez jedyną samicę pigwina z berlińskiego ZOO znalazło nowych rodziców.

Skipper i Ping to dwójka samców, która od dawna marzyła o własnym potomstwie. Skąd to wiadomo? Maximilian Jäger w rozmowie z Berliner-Zeitung powiedział, że ojcowski instynkt u tej nietypowej pary był obserwowany od dawna, a Skipper i Ping próbowali już wysiadywać między innymi kamienie, czy ryby.

Zachowują się jak wzorowi rodzice i na przemian ogrzewają jajko – dodał Jäger.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Niezbędny okazał się jednak mały trening umiejętności rodzicielskich. Dzięki pomocy pracowników ogrodu, para pingwinów szybko nauczyła się chronić jajko przed pingwinami, które chciały je ukraść. Jeśli oglądaliście jeden z dokumentów Davida Attenborough, na pewno wiecie, że jest to typowe zachowanie dla tych zwierząt.

Decyzja o tym, by to właśnie para samców zaopiekowała się jajkiem wynikała również z tego, że ZOO nie odnotowało żadnego wyklucia pingwina od 2002 roku. Homoseksualna para pingwinów ma 10 lat i w kwietniu bieżącego roku przeprowadziła się do Berlina z hamburskiego ZOO Tierpark Hagenbeck.

Homoseksualne pary pingwinów nie są niczym nowym, a wręcz są tak powszechne, że londyńskie ZOO zorganizowała dla nich pingwinią paradę równości.

Powiemy tyle: love is love!

thumbnail Para homoseksualnych pingwinów z berlińskiego ZOO zaadoptowała porzucone jajko thumbnasil Para homoseksualnych pingwinów z berlińskiego ZOO zaadoptowała porzucone jajko

4.5/5 - (6 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News