Papież Franciszek powiedział, że seks to dar, o którym należy rozmawiać również w szkołach

Zdjęcie przedstawia papieża franciszka, uśmiechniętego, pokazującego

Seks to nie potwór, tylko dar od Boga – powiedział Papież Franciszek podczas konferencji prasowej, w trakcie swojego powrotu z Panamy do Rzymu. Wyraził również opinię na temat edukacji seksualnej w szkołach i negatywnego wpływu ideologii, na współczesny system nauczania.

Papież Franciszek uczestniczył w tegorocznych Światowych Dniach Młodzieży, odbywających się w Panamie. W trakcie konferencji prasowej, w samolocie powrotnym do Rzymu, przez jednego z dziennikarzy został podjęty temat wysokiego współczynnika nastoletnich ciąży w Ameryce Środkowej, który, według przeciwników kościoła, jest wywołany sceptycznym nastawieniem instytucji chrześcijańskich, do edukacji seksualnej.

Biskup Rzymu nie wyminął pytania. W odpowiedzi stwierdził, że edukacja seksualna musi być wykładana w szkołach. Zaznaczył również, że seks to dar od Boga, a nie potwór. Edukacja seksualna powinna rozpocząć się w domu, lecz nie zawsze jest to możliwe, ze względu na skomplikowaną sytuację wielu rodzin. Szkoła jego zdaniem, powinna wypełniać tę lukę, ponieważ ta może stać się miejscem dla niebezpiecznych ideologii.

Słowa głowy kościoła chrześcijańskiego mają dodatkowy wydźwięk w Polsce. W ubiegłym tygodniu byliśmy świadkami protestów, odbywających się w całym kraju. Były one odpowiedzią na projekt ustawy, zakładającej karę więzienia za prowadzenie edukacji seksualnej. Z tego również powodu Anja Rubik, autorka kampanii #sexedPL, apelowała o pisanie listów do Papieża Franciszka, z prośbą o zwrócenie uwagi na sytuację edukacji seksualnej w naszym kraju.

View this post on Instagram

Akcja: „Napisz do Franciszka” Jako SexedPL zachęcamy wszystkich wierzących i niewierzących, którym zależy na edukacji, by wzięli udział w akcji pisania wiadomości do Franciszka, z prośbą by uświadomił i wyedukował polskich polityków nt. Edukacji Seksualnej i jak bardzo jest nam potrzebna. Sam Franciszek powiedział: „seks jest darem, musimy o tym uczyć w szkołach (…) potrzebujemy obiektywnej edukacji seksualnej, to jest takiej, która nie zawiera kolonizacji ideologicznej". 👉 👉Wyślij DM @sexedpl lub wiadomość na kontakt@sexed.pl. My opublikujemy ANONIMOWO wiadomości na naszych kanałach social media, a potem wyślemy je do Franciszka.👈 W Polsce nie ma edukacji seksualnej, jedyne co ma młodzież, przynajmniej w teorii, to dostęp do poradni, edukatorów i podręczników takich jak „sexedPL”. Niestety polscy politycy chcą zabronić nawet tego. #napiszdoFranciszka #edukacjaseksualna Take Action: "Write to Francis" As SexedPL, we encourage all believers and non-believers who care about education to write a message to Francis, asking him to educate our Polish politicians on Sex Education and how much its needed. Pope Francis himself said: "sex is a gift, we must teach about it in schools (…) we need objective sex education, that does NOT contain ideological colonization". 👉 👉 Send a DM to @sexedpl or kontakt@sexed.pl We will publish all messages anonymously on our social media channels, and then send them to the Vatican. 👈 There is no sex education in Poland, the only thing young people have, at this time , is the access to counseling centers, educators and textbooks such as "sexedPL" Unfortunately, the Polish politicians want to prohibit even that. #napiszdoFranciszka #edukacjaseksualna

A post shared by Anja Rubik (@anja_rubik) on

Tekst: Wiktor Knowski

Komentarze
Podaj dalej

Zapisz się do Newslettera