Papież Franciszek powiedział, że seks to dar, o którym należy rozmawiać również w szkołach

Zdjęcie przedstawia papieża franciszka, uśmiechniętego, pokazującego

Seks to nie potwór, tylko dar od Boga – powiedział Papież Franciszek podczas konferencji prasowej, w trakcie swojego powrotu z Panamy do Rzymu. Wyraził również opinię na temat edukacji seksualnej w szkołach i negatywnego wpływu ideologii, na współczesny system nauczania.

Papież Franciszek uczestniczył w tegorocznych Światowych Dniach Młodzieży, odbywających się w Panamie. W trakcie konferencji prasowej, w samolocie powrotnym do Rzymu, przez jednego z dziennikarzy został podjęty temat wysokiego współczynnika nastoletnich ciąży w Ameryce Środkowej, który, według przeciwników kościoła, jest wywołany sceptycznym nastawieniem instytucji chrześcijańskich, do edukacji seksualnej.

Biskup Rzymu nie wyminął pytania. W odpowiedzi stwierdził, że edukacja seksualna musi być wykładana w szkołach. Zaznaczył również, że seks to dar od Boga, a nie potwór. Edukacja seksualna powinna rozpocząć się w domu, lecz nie zawsze jest to możliwe, ze względu na skomplikowaną sytuację wielu rodzin. Szkoła jego zdaniem, powinna wypełniać tę lukę, ponieważ ta może stać się miejscem dla niebezpiecznych ideologii.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Słowa głowy kościoła chrześcijańskiego mają dodatkowy wydźwięk w Polsce. W ubiegłym tygodniu byliśmy świadkami protestów, odbywających się w całym kraju. Były one odpowiedzią na projekt ustawy, zakładającej karę więzienia za prowadzenie edukacji seksualnej. Z tego również powodu Anja Rubik, autorka kampanii #sexedPL, apelowała o pisanie listów do Papieża Franciszka, z prośbą o zwrócenie uwagi na sytuację edukacji seksualnej w naszym kraju.

https://www.instagram.com/p/B34Y9FRp8Yt/

Tekst: Wiktor Knowski

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News