Papierowe ubrania

Grecki artysta, Stratis Tavlaridis, jest autorem zwiewnych papierowych ubrań o geometrycznych wzorach. Jego najnowsza kolekcja zatytułowana ,,Empty” przedstawia perforowane koszule i kamizelki. Delikatny materiał o falistych kształtach, z mistrzowską perfekcją wycięty z białek kartki, zachwyca swą delikatnością.

Prace Tavlaridisa inspirowane są codziennym życiem. Przekształcają one zwyczajne elementy w coś niezwykłego. Nakładające się na siebie kształty i skręcone kontury dają wrażenie ulotności i uderzają swym pięknem. Jedwabiste, luminescencyjne dzieła połyskują dzięki światłu przedzierającemu się przez szczeliny.

Przy użyciu tej samej mistrzowskiej techniki powstały także dywany, obrusy i draperie. Nie są one tylko dekoracjami, ale kryją w sobie ukryte przesłanie. Artysta dostrzegał w nich odbicie siebie. Pragnął w ten sposób złożyć hołd w kierunku swojego pochodzenia i greckiej kultury, tknąć w nie świętość. Jakakolwiek ideologia by się nie kryła za tymi dziełami, jedno jest pewne – uderzają swym pięknem.

U1

U2

U4

U5

U6

U7

U8

U9

U10

U11

tekst | Agata Wojciechowska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News