Papierosy z zielonej herbaty: ratunek dla palaczy?

Papierosy, a obok szklanka z zieloną herbatą

Chcesz pozbyć się nałogu tytoniowego, ale plastry, gumy do żucia, tabletki i inne najnowsze wynalazki nie działają, a silnej woli brak? To może być pomysł dla ciebie – papierosy z zielonej herbaty, które nie zawierają nikotyny.

Na nowatorski pomysł walki z nałogiem wpadł Ranko Tutulugdzija, który założył firmę Billy55. Zajmujący się akupunkturą Ranko opracował trzyetapowy plan wykluczenia tytoniu z życia palaczy. Oprócz papierosów, w których szkodliwa nikotyna i tytoń zastąpione są zieloną herbatą, mężczyzna stosuje metodę uciskania punktów w uchu ziarnami gorczycy.

Póki co nie ma naukowych dowodów i potwierdzeń, aby rewolucyjny pomysł miał realny wpływ na rzucenie palenia. Bez wątpienia jednak jest to ciekawy drogowskaz, który w przyszłości może wskazać kierunek rozwoju nowych form walki z nałogiem.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Tekst: Alicja Cembrowska

3,5/5 - (4 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News