Pamiętniki Leny Dunham

Lena Dunham w wyrazistym makijażu, dużo kolorów

Bez wcześniejszej zapowiedzi Lena Dunham opublikowała właśnie swoje zapiski z pamiętnika pt. Is it evil not to be sure? Przychód ze sprzedaży książki zostanie przekazany organizacji Girls Write Now.

Parę miesięcy temu, gdy Dunham dochodziła do siebie po operacji, znalazła wpisy ze swojego pamiętnika pochodzące z lat 2005/2006, czyli kiedy miała 20 lat. O tym okresie życia pisała już w debiutanckiej powieści Nie taka dziewczyna oraz przedstawiała go w serialu Dziewczyny.

Czytanie swoich dawnych przemyśleń wywołało w niej mieszane uczucia – z jednej strony czuła zażenowanie, lecz z drugiej była poruszona, wręcz dumna, przez sposób w jaki opisuje tamten okres, z jakim zaangażowaniem podchodziła do wewnętrznych zmian, które zachodziły w niej w tamtym czasie.

wpisy z pamiętnika Leny Dunham, książka pt. is it evil not to be sure? różowa okładka, złote litery

Is it evil not to be sure? ma 56 stron. Pierwsze wydanie książki liczy jedynie 2.000 egzemplarzy, z czego wszystkie są podpisane przez Lenę Dunham. Wydawnictwo można również kupić na Kindle. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany organizacji Girls Write Now, która pomaga dziewczynom nauczyć się lepiej pisać i odnaleźć swój unikalny sposób wyrazu. Dunham wspierając tę akcję, chce dać młodym kobietom odpowiednie narzędzie do opowiadania własnych historii.

Lena Dunham wypowiadająca się w programie Grahama Nortona, "this is gonna be good for you, I promise! you're adorable and you can do better!"

tekst | Lena Maksiak

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News