Pamiętacie buty Spice Girls? Kultowe platformy powracają!

Dziewczyny siedzące na kanapie

Wielka gratka dla fanów Spice Girl i platform Buffalo. Już niedługo będzie można znowu zakupić kultowy model butów z lat 90.

Od jakiegoś czasu projektanci największych światowych domów mody inspirują się latami 90. Spice Girls to jeden z zespołów tamtego okresu, który miał bardzo duży wpływ na modę. Kultowe stylizacje z teledysków dziewczyn do dziś inspirują. Zawsze największą uwagę przykuwały buty, które Spicetki nosiły w teledyskach, tzw. Buffalo. Każda dziewczyna marzyła, żeby mieć taką parę w swojej szafie.

Jakiś czas temu marka produkująca kultowe platformy Buffalo podjęła współpracę z takimi brandami jak Comme Des Garcons, Opening Ceremony czy Junya Watanabe. Teraz dowiadujemy się, że w przyszłym tygodniu Buffalo London ponownie wypuści kultowy model butów. Po raz pierwszy w historii obuwie będzie dostępne w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.

Dwie kobiety stojace przed brama jedna w spodnicy druga w spodniach

Na tę okazję w sieci pojawiła się specjalna sesja zdjęciowa promująca piękne Buffalo, w której wzięły udział Ruby Aldridge i Aleali May. Alexandra Preusche, globalny dyrektor do spraw marketingu marki rekontekstualizuje buty do współczesnych czasów.

Nasza marka dostała się do głównego nurtu w latach 90. dzięki wpływowym osobom, takim jak Spice Girls. Podoba nam się pomysł ponownego wprowadzenia ich na rynek, mówi Preusche.

Trzy kobiety stojace przy wejsciu do metra

Dwie kobiety stojace w podziemiach metra pierwszoplanowa ubrana jest w zielony plaszcz i okulary przeciwsloneczne druga oparta o sciane

Tekst: Kasia Tilda Frąckowiak

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News