Paint Bucket Challenge

children of the comme 00

Kto mógł być tak zwariowany, żeby udostępnić artyście ubrania z najnowszych kolekcji do całkowitego unicestwienia? Nikt inny jak Rei Kawakubo, założyciela marki Comme des Garcons, która dobrze wie, że cel uświęca środki.

To ona wspiera zwariowane pomysły dlatego nie było problemu z namówieniem jej do wypożyczenia ubrań z butiku Dover Street Market.

Projekt ,,Children of the comme” został wykonany specjalnie do nowego numeru V Magazine i od razu zrobił niesamowitą furorę. Wszyscy zainteresowali się człowiekiem, który w tak elegancki sposób zniszczył ubrania najlepszych marek. Sama Rei Kawakubo dała mu wolną rękę w tym edytorialu. Inicjatywa jest bardzo ciekawa, ale to farba, a raczej sam akt jej rozbryzgiwania się na głowach modeli przyciąga większą uwagę, niż dzieła światowej klasy projektantów.
Moda to bez wątpienia część sztuki, która w na tych zdjęciach zdecydowanie zdeklasowała swojego przeciwnika. Nie pozostaje nic innego niż przyjrzenie się wcześniejszym pracom Ai Weiwei’ego, bo po tym projekcie na pewno zaleje nas kolejną falą nieprzeciętnych pomysłów.

children of the comme 0 children of the comme 1 children of the comme

zdjęcia | hypebeast.com

tekst | Monika Nowińska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News