Otwarcie Festiwalu w kościele i kolejni wykonawcy Tauron Nowa Muzyka 2014.

Nim zaczniemy dwudniowy muzyczny maraton na terenie Nowej Siedziby Muzeum Śląskiego, chcielibyśmy wraz z organizatorami zaprosić Was jak co roku na wyjątkowy koncert otwarcia festiwalu, który odbędzie się 21 sierpnia w wyjątkowej przestrzeni Kościoła Świętych Apostołów Piotra i Pawła przy ulicy Mikołowskiej w Katowicach.

Choć przez dziewięć lat istnienia Tauron Nowa Muzyka organizatorzy prezentowali przeróżne, najbardziej niszowe gatunki muzyczne, to gospel zagości na festiwalu po raz pierwszy i to właśnie on wybrzmi podczas inauguracyjnego koncertu. Nie oznacza to jednak, że powinniście się spodziewać wzniosłych pieśni o miłości do Boga, ponieważ chór śpiewaków gospel towarzyszył będzie mistrzom nastrojowych, melancholijnych melodii jednej z najciekawszych aktualnie polskich grup – Sorry Boys. 

sorry-boys_thumb_3

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Po takim supporcie, powinniście być doskonale przygotowani na gwiazdę wieczoru – Cheta Fakera, którego debiutancki, pełnowymiarowy album “Built on Glass” to jedna z najbardziej wyczekiwanych płyt tego roku.

Chet-Faker-Willy-Ward

Dzień później na głównej scenie zagoszczą pierwsze gwiazdy. Kontynuując tradycję zderzania różnych muzycznych światów, tym razem do współpracy z naszą ulubioną tyską orkiestrą kameralną Aukso pod batutą Marka Mosia, organizatorzy zaprosili współczesnych klasyków skandynawskiego post-jazzu – grupę Jaga Jazzist. 

Ze Skandynawii, a dokładniej z Danii, pochodzą również muzycy którzy zagoszczą w Katowicach w sobotę – trio WhoMadeWho. Tomas Hoffding, gitarzysta Jeppe Kjellberg i perkusista Tomas Barfod pojawią się w Katowicach po raz pierwszy, przywożąc potężną mieszankę tanecznych rytmów i rockowych brzmień, dzięki którym zasłużyli sobie w ciągu dziesięcioletniej obecności na opinię jednego z najlepszych koncertowych zespołów na świecie. 

Podczas tegorocznej edycji festiwalu organizatorzy przygotowali również coś dla fanów potężnych subbasów i eksperymentalnych brzmień: imprezę z okazji dziesięciolecia zasłużonej wytwórni Hyperdub. Jedna ze scen zostanie w całości oddana artystom związanym z tym labelem. Pojawi się na niej między innymi: Kode9 – założyciel wytwórni (oraz autor książki poświęconej wykorzystaniu dźwięku jako broni). Na tej samej scenie zobaczycie również Ikonikę, czyli Sarę Abdel-Hamid, jedną z najjaśniejszych gwiazd wytwórni, autorkę rewelacyjnego zeszłorocznego albumu Aeropolis, doskonale łączącego upodobanie do prostych melodii, przywodzących na myśl epokę pierwszych gier video z potężną, taneczną energią. Kolejną gwiazdą Hyperdub, która zagości w sierpniu w Muzeum Śląskim jest Laurel Halo.  Podczas świętowanie 10 urodzin Hyperdub nie może zabraknąć także Cooly G, która wróciła na taneczne sceny po krótkiej przerwie i przypomniała światu, że nie ma sobie równych w tworzeniu housowych setów. Podczas Tauron Nowa Muzyka będziecie mogli usłyszeć materiał przygotowywany na najnowszą, zapowiadaną na ten rok płytę. Listę wykonawców Hyperdub zamyka Scratcha DVA, autor kultowej audycji radiowej “Grimey Breakfast Show”, który jako muzyk zaskoczył wszystkich w 2012 roku, nagrywając płytę “Pretty Ugly”, zupełnie odmienną od tego co prezentował w swojej audycji. 

Festiwal Tauron Nowa Muzyka | 21-24.08.2014

Katowice

 

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News