OTWARCIE ART_INKUBATORA

Jako instytucja otoczenia biznesu wspiera osoby kreatywne w działalności rynkowej a jako instytucja kultury realizuje działania mające na celu promocję sztuki i profesjonalizację kadr. 

Podczas Otwarcia w dniach 8-18 maja 2014  zrewitalizowany budynek będzie w pełni otwarty
i udostępniony dla zwiedzających, ale inauguracja projektu to przede wszystkim możliwość prezentacji obszaru działań Art_Inkubatora.

8412039_art-inkubator--fabryka-sztuki

Program merytoryczny został tak skonstruowany, aby zarówno artyści, przedsiębiorcy kreatywni, studenci, jak i osoby pracujące w organizacjach pozarządowych i instytucjach kultury mogły zdobyć nowe umiejętności i wspólnie pracować pod dachem Art_Inkubatora. Warsztaty prowadzone przez ekspertów z Polski i z zagranicy dotyczą m.in. strategicznego planowania rozwoju przedsiębiorstwa, budowania zespołu, pozyskiwania środków sponsorskich, nawiązywania kreatywnych partnerstw z biznesem, a także jak przeprowadzić kampanię promocyjną za 0 złotych. Część wydarzeń została przygotowana we współpracy z Narodowym Centrum Kultury. Między innymi, podczas otwarcia Art_Inkubatora swoją kontynuację będą miały trzy wątki podjęte podczas NieKongresu Animatorów Kultury w ramach grup roboczych: modele współpracy dla animacji kultury, współpraca z samorządami oraz festiwal jako przestrzeń animacji. Każdy, kto ma pomysł na przedsięwzięcie czy firmę w obszarze przemysłów kreatywnych, może podczas inauguracji Art_Inkubatora przyjść na indywidualne konsultacje z ekspertami z dziedziny prawa, biznesu i kultury.

W programie otwarcia Art_Inkubatora nie zabraknie też działań kulturalnych. Będzie można obejrzeć wystawy fotografii i wzornictwa, wieczorami wybrać się na spektakl albo koncert, a w weekendy zapraszamy także rodziców ze swoimi pociechami na warsztaty artystyczne. Zapisy na bezpłatne warsztaty i spektakle są już otwarte.

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News