Ostatnie dni 19. edycji Millenium Docs Against Gravity

Kadr z filmu Misja: Szczęście

25.05 był ostatnim dniem 19. edycji Millenium Docs Against Gravity w kinach. Od 24.05 trwa natomiast część online, a jej koniec przewidziany jest na 5.06.2022. Czego możemy się spodziewać? Dostępu do większości filmów z programu kinowego festiwalu, a także licznych spotkań na żywo, których transmisja odbędzie się przez Facebooka oraz YouTube. A to wszystko z perspektywy domowego zacisza!

Ceny karnetów i dostępów na część online 19. edycji Millenium Docs Against Gravity

E-bilet pozwala na dostęp do filmu w czasie 24 godzin od zakupu, a filmy będą dostępne do kupienia i obejrzenia przez cały czas trwania festiwalu online.

– bilet na jeden wybrany film – 11 zł

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

– e-karnet na 5 filmów – 47 zł

– e-karnet na 10 filmów – 87 zł

– e-karnet na 14 filmów – 108 zł

Spotkania z reżyserami w ramach 19 edycji Millenium Docs Against Gravity

Film i warsztat  „Misja: Szczęście” / Mission: Joy Mission: Joy – Finding Happiness in Troubled Times), reż. Louie Psihoyos i Peggy Callahan

Film zainspirowany bestsellerową pozycją literacką – „The Book of Joy”. Ukazuje spotkania dwóch wielkich myślicieli uhonorowanych Pokojową Nagrodą Nobla (Dalajlamy i Desmonda Tutu), które w efekcie doprowadziły do powstania tej znanej książki. Twórcy filmu skupiają się na ostatnim, a zarazem niepowtarzalnym spotkaniu w Dharamsali w Indiach. Obydwaj nazywali siebie uszczypliwymi braćmi i pokazywali, jak zachować pozytywne nastawienie do siebie w świecie, który przeważnie nie skłania do wielkiego optymizmu. Na czym budować więcj spokojne życie w niespokojnym świecie? Na szczerym uśmiechu, oparciu się na nauce i wzajemnym szacunku.

Jak być szczęśliwym? – warsztat mindfulness

Jak być szczęśliwym mimo przeciwności losu, a nawet traum? Gdzie szukać poczucia sensu? Jak przepracować trudne emocje? Merytoryczne wprowadzenie zwieńczone pełniejszym doświadczeniem medytacji stworzy płaszczyznę do rozwoju uważności i zrozumienia sensu medytacji. Prowadzącą warsztaty jest dr hab. n. med. Paweł Hobas, prof. ucz. Oprócz rozwijania akademickiej kariery, jest także prezesem Fundacji Rozwoju Mindfulness.

Film i spotkanie: „Town Bloody Hall”, reż. Donn Alan Pennebaker oraz Chris Hegedus

Film opiera się na emocjonującej dyskusji, która odbyła się w kwietniu 71’ ubiegłego wieku. W  nowojorskim ratuszu rozwinęła się wielowątkowa rozmowa między krytyczką literacką Diana Trilling, dziennikarką i rzeczniczką lesbijek Jill Johnston, prezeską Narodowej Organizacji Kobiet Jacqueline Ceballos, pisarką Germaine Greer, a zgryźliwym Normanem Mailerem, który w swojej książce „The Prisoner of Sex” krytycznie odniósł się do ruchu wyzwolenia kobiet.

Spotkanie – czego możemy nauczyć się z historii drugiej fali feminizmu?

Jakich strategii walki o prawa kobiet możemy się nauczyć od bohaterek filmu? Jakiej dyskusji dziś potrzebujemy? Na te oraz inne pytania odpowie dr hab. Agnieszka Graff. Profesorka w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego, a także badaczka feminizmu i ruchów anty-gender, feministyczna publicystka, felietonistka i pisarka. Członkini rady programowej stowarzyszenia Kongres Kobiet z pewnością będzie miała wiele do powiedzenia na temat historii feminizmu i jego umiejscowienia w obecnych czasach.

 

Pokaz z audiodeskrypcją i spotkanie – „Lombard”, The Pawnshop, reż. Łukasz Kowalski

Zwycięzca Grand Prix – Nagrody Banku Millennium w tegorocznej edycji MDAG. Poruszająca, pełna niepohamowanego humoru opowieść o ludziach, którzy walczą o przetrwanie, pomagając jednocześnie bardziej potrzebującym. Historia dotyczy Joli i Wiesia, którzy prowadzą największy lombard w Europie. Przez coraz większy poziom bezrobocia, mieszkańcy Bytomia znoszą pod zastaw momentami wręcz absurdalne przedmioty. Na małżeństwo spada katastrofa biznesowa i miłosna. Pytanie jednak, czy uda się im je przeżyć.

Film i spotkanie – „Anioły z Sindżaru” (Angels of Sinjar), reż. Hanna Polak

Ostatnim spotkaniem będzie spotkanie z montażystą – Marcinem Bastkowskim. Film Hanny Polak dotyka najbardziej drastycznej deskryminacji etnicznej i religijnej. Hanifa i Saeed przeżyli piekło, które ISIS zgotował Jezydom, mniejszości religijnej i etnicznej zamieszkującej rejon Sindżar w północnym Iraku. Ciężko ranny Saeed wyczołguje się z masowego grobu, Hanifie udaje się uniknąć porwania. “Anioły z Sindżaru” nominowanej do Oscara i Emmy Hanny Polak, to demaskacja straszliwej zbrodni przeciwko ludzkości.

 

Zobacz też: Co zobaczyć na HBO Max? – 6 najciekawszych seriali do obejrzenia w jeden weekend

Co zobaczyć na HBO Max? – 6 najciekawszych seriali do obejrzenia w jeden weekend

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News