Ostatnie chwile znanych osób uwiecznione na fotografiach

Cztery zdjęcia przedstawiające gwiazdy przed śmiercią

Listopad jest miesiącem nostalgii, wspominania. To właśnie w tym, a nie innym miesiącu najbardziej wspominamy osoby, z których stratą ciężko jest się pogodzić.

W związku z tym, mamy dla Was kilka, ostatnich fotografii znanych osób, jakie zostały zrobione przed ich śmiercią. Przed Wami między innymi John Lennon, Amy Winehouse, James Dean, Robin Williams.

Zdjęcie Robina Williamsa z jego małpką zostało zrobione w jego urodziny, 20 dni przed jego śmiercią. Williams padł ofiarą złej diagnozy – lekarze podejrzewali, że ma Parkinsona, ale tak naprawdę aktor cierpiał na demencję, która połączona z paranoją doprowadziła do jego samobójstwa w wieku 63 lat.

Mężczyzna na zdjęciu, obok Johna Lennona to Mark David Chapman, jego zabójca. Na fotografii widać, jak mężczyzna bierze autograf od piosenkarza. Cztery godziny później, gdy John wracał do swojego domu, Chapman wystrzelił pięć kul w plecy artysty.

Marilyn Monroe z pianista jazzowym, Buddy Greco. Zdjęcie zostało zrobione w sierpniu 1962 roku, kilka dni przed śmiercią aktorki.

James Dean na stacji benzynowej w dniu swojej śmierci. Dean zmarł rozbijając swoje Porshe, widoczne na zdjęciu, 30 września 1955 roku.

Zdjęcie Amy Winehouse w Londynie, zrobione 12 lipca 2011 roku. Wokalistka zmarła w swoim mieszkaniu, 23 lipca 2011. Sekcja zwłok wykazała, że prawdopodobną przyczyną śmierci Amy był zatrucie alkoholem.

Jedno z ostatnich zdjęć lidera Queen zrobione w 1991 roku. Do swoich ostatnich dni Freddie demontował plotki na temat tego, że jest chory na AIDS.

Zdjęcie Carrie Fisher z fanem zostało zrobione dzień przed jej wylotem do Los Angeles. W trakcie lotu aktorka dostała ataku serca i zmarła w szpitalu cztery dni później.

Jedno z ostatnich publicznych zdjęć Davida Bowiego, zrobione 7 grudnia 2015, w trakcie premiery jego musicalu Lazarus w Nowym Jorku.

Ostatnie zdjęcia lidera Linkin Park, zrobione na kilka dni przed samobójstwem, w trakcie wakacji z rodziną.

Jimi Hendrix ze swoją ulubioną gitarą nazwaną przez niego Black Betty. Zdjęcie zostało zrobione 17 września 1970 przez jego dziewczynę, Monikę Danneman. Hendrix zmarł następnego dnia.

Zobacz również: Jak wyglądałyby ikony muzyki, gdyby nadal żyły?

Tekst: Klarysa Marczak

Komentarze
5/5 - (1 vote)