Osoby z autyzmem są pomijane już na etapie rekrutacji. Pewna firma postanowiła to zmienić.

Trzy osoby stojące z padami w dłoniach

W ostatnich latach coraz częściej mówi się o tym, z jakimi problemami muszą się zmagać osoby cierpiące na autyzm. Supermarkety wprowadzają specjalne godziny ciszy, a pewna firma informatyczna postanowiła zatrudniać wyłącznie te osoby.

Auticon to firma informatyczna, która zdecydowała się zatrudniać wyłącznie osoby z autyzmem. Firma określana jako międzynarodowe przedsiębiorstwo społeczne zatrudnia utalentowanych ekspertów IT, oferując im szkolenia i dostosowanie stanowisk pracy, aby zapewnić osobom z autyzmem codzienną radość i wygodę w miejscu pracy.

Czytaj również: Lidl wprowadza „ciche godziny” dla osób z autyzmem

Firma posiada placówki w Anglii, Niemczech, Stanach, Francji, Włoszech i Szwajcarii. Dlaczego ta inicjatywa jest tak ważna? Patrząc na statystki z National Autistic Society, tylko 16% osób z autyzmem jest zatrudnionych na pełny etat, a sytuacja ta nie uległa żadnej radykalnie zmianie od ponad dekady.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Mówiąc o trudnościach, jakie napotykają osoby dotknięte autyzmem w odniesieniu do kwestii zatrudnienia, zaczynają się one już na etapie rekrutacji. Rekruterzy zwykle nie biorą osób z autyzmem. Stereotypy przezwyciężają ich faktyczne umiejętności.

Zwykle miejsca pracy są stworzone bardziej do osobowości neuro-typowych, przy czym mózg osoby z autyzmem pracuje w odmienny sposób, a takie miejsca wywołują u nich poczucie dyskomfortu i nie pozwalają na normalne funkcjonowanie.

Auticon dostosowuje warunki miejsca pracy do każdego z pracowników, a także zatrudnia specjalnego trenera przypisanego do 7 pracowników. Zadaniem trenera jest pomoc pracownikom w ich rozwoju i dopilnowanie, by ich miejsce pracy było dla nich w pełni komfortowe.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News