Osoby, które przeżyły wypadek samochodowy wzięły udział w sesji, która przypomina, żeby zapinać pasy

Siniaki na ukos klatki piersiowej, które powstały na ciałach bohaterów od pasów bezpieczeństwa, są dla nich samych symbolem zwycięstwa.

Nietypowa inicjatywa jest częścią kampanii NZ Transport Agency, której celem jest zmniejszenie ofiar śmiertelnych na drogach. Według statystyk 90 osób ginie na drogach każdego roku, ponieważ w momencie wypadku nie mieli zapiętych pasów.

Seria 10 portretów przedstawia prawdziwe osoby, które przeżyły wypadek samochodowy dzięki pasom bezpieczeństwa, a ich blizny i rany po wypadku zostały odtworzone przy pomocy charakteryzacji.

Pas bezpieczeństwa naprawdę pozostawia po sobie taki ślad. Pasy ratują ci życie, ale zostawiają po sobie znak, by pokazać, jak to zrobiły — mówi jedna z ratowniczek medycznych.

Poza bilbordami i plakatami powstała też seria filmów, w których ci, którzy przeżyli wypadek opowiadają o swoim doświadczeniu. Nie ma znaczenia, na jak krótką podróż się wybierasz. Nigdy nie wiesz, kto wyjedzie ze skrzyżowania, ani co się może stać. Zapinajcie pasy, nawet jak podróż miałaby trwać minutę.

Komentarze
Rate this post
Klarysa Marczak

Recent Posts

D23 Expo – Disney ogłasza premiery na najbliższe lata

Od 9 do 11 września 2022 roku w Anaheim Convention Center trwało D23 Expo –…

17 godzin ago

Babylon – nowy film z Margot Robbie i Bradem Pittem

Paramount Pictures uchyliło rąbka tajemnicy i udostępniło pierwsze spojrzenie na Babylon, jeden z najbardziej oczekiwanych…

2 dni ago

Targi Rzeczy Ładnych we Wrocławiu już w październiku!

Targi Rzeczy Ładnych zawitają także do Wrocławia. II edycja TRŁ WROCŁAW! już 1-2 października w…

2 dni ago

Sky High Farm Workwear i Balenciaga w charytatywnej kolaboracji

Balenciaga, znana z niejednokrotnie kontrowersyjnych kolekcji, a także licznych kolaboracji wychodzących poza ramy mody, przedstawia…

3 dni ago

Google Maps pokazuje najbardziej ekologiczne trasy podróży

Użytkownicy map Google w większości Europy mogą wybrać w aplikacji opcję rekomendacji dotyczących najbardziej przyjaznej…

4 dni ago

Supreme x Nike ACG na jesień 2022

Po kolaboracjach z Nike, SB Blazer Mid i Pope.L, Supreme przygotowuje oczekiwane połączenie z Nike…

5 dni ago