Categories: miastoorientuj się

Organizatorzy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 wykonali medale z 80 tysięcy ton zużytych sprzętów elektronicznych

Chociaż do Igrzysk Olimpijskich w Tokio został jeszcze rok, organizatorzy już dawno rozpoczęli intensywne przygotowania do tego wyjątkowego wydarzenia.

O pomyśle na stworzenie medali ze zużytych sprzętów pisaliśmy już w lutym tego roku – Medale na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 zostaną stworzone ze zużytych sprzętów elektronicznych. Teraz jednak słowo faktem się stało.

W ramach wspomnianej w podlinkowanym artykule akcji, Japończycy zebrali 78 985 ton zużytych sprzętów elektronicznych. Do stworzenia medali zostało wykorzystanych około 6,2 milionów telefonów komórkowych, które – jak zapewnili pomysłodawcy, posiadały właściwie wszystko, co było niezbędne do wyprodukowania medali.

Z prawie 80 tysięcy ton elektroniki, wytworzono 32 kilogramy złota, 3500 kilogramów srebra i 2200 kilogramów brązu. Jest to wystarczająca liczba, by stworzyć około 5000 medali.

Jesteśmy wdzięczni za pomoc każdego przy tym projekcie. Mamy nadzieję, że nasz projekt recyklingu małej elektroniki użytkowej i nasze wysiłki na rzecz stworzenia przyjaznego dla środowiska społeczeństwa, stanie się znakiem rozpoznawczym Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 – powiedzieli organizatorzy.

Nie wiadomo jeszcze, czy skrzynie z medalami i wstążki zostaną wykonane również z materiałów pochodzących z recyklingu. Myślimy jednak, że pomysł na wykonanie wstążek z przetworzonego plastiku byłby dobrą okazją do ograniczenia jednorazowych tworzyw sztucznych.

 

Komentarze
Rate this post
Klarysa Marczak

Recent Posts

D23 Expo – Disney ogłasza premiery na najbliższe lata

Od 9 do 11 września 2022 roku w Anaheim Convention Center trwało D23 Expo –…

17 godzin ago

Babylon – nowy film z Margot Robbie i Bradem Pittem

Paramount Pictures uchyliło rąbka tajemnicy i udostępniło pierwsze spojrzenie na Babylon, jeden z najbardziej oczekiwanych…

2 dni ago

Targi Rzeczy Ładnych we Wrocławiu już w październiku!

Targi Rzeczy Ładnych zawitają także do Wrocławia. II edycja TRŁ WROCŁAW! już 1-2 października w…

2 dni ago

Sky High Farm Workwear i Balenciaga w charytatywnej kolaboracji

Balenciaga, znana z niejednokrotnie kontrowersyjnych kolekcji, a także licznych kolaboracji wychodzących poza ramy mody, przedstawia…

3 dni ago

Google Maps pokazuje najbardziej ekologiczne trasy podróży

Użytkownicy map Google w większości Europy mogą wybrać w aplikacji opcję rekomendacji dotyczących najbardziej przyjaznej…

4 dni ago

Supreme x Nike ACG na jesień 2022

Po kolaboracjach z Nike, SB Blazer Mid i Pope.L, Supreme przygotowuje oczekiwane połączenie z Nike…

5 dni ago