Organizatorzy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 wykonali medale z 80 tysięcy ton zużytych sprzętów elektronicznych

Chociaż do Igrzysk Olimpijskich w Tokio został jeszcze rok, organizatorzy już dawno rozpoczęli intensywne przygotowania do tego wyjątkowego wydarzenia.

O pomyśle na stworzenie medali ze zużytych sprzętów pisaliśmy już w lutym tego roku – Medale na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 zostaną stworzone ze zużytych sprzętów elektronicznych. Teraz jednak słowo faktem się stało.

W ramach wspomnianej w podlinkowanym artykule akcji, Japończycy zebrali 78 985 ton zużytych sprzętów elektronicznych. Do stworzenia medali zostało wykorzystanych około 6,2 milionów telefonów komórkowych, które – jak zapewnili pomysłodawcy, posiadały właściwie wszystko, co było niezbędne do wyprodukowania medali.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Z prawie 80 tysięcy ton elektroniki, wytworzono 32 kilogramy złota, 3500 kilogramów srebra i 2200 kilogramów brązu. Jest to wystarczająca liczba, by stworzyć około 5000 medali.

Jesteśmy wdzięczni za pomoc każdego przy tym projekcie. Mamy nadzieję, że nasz projekt recyklingu małej elektroniki użytkowej i nasze wysiłki na rzecz stworzenia przyjaznego dla środowiska społeczeństwa, stanie się znakiem rozpoznawczym Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 – powiedzieli organizatorzy.

Nie wiadomo jeszcze, czy skrzynie z medalami i wstążki zostaną wykonane również z materiałów pochodzących z recyklingu. Myślimy jednak, że pomysł na wykonanie wstążek z przetworzonego plastiku byłby dobrą okazją do ograniczenia jednorazowych tworzyw sztucznych.

 2020 olympic medals 2 Organizatorzy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 wykonali medale z 80 tysięcy ton zużytych sprzętów elektronicznych recycled phones 2 Organizatorzy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 wykonali medale z 80 tysięcy ton zużytych sprzętów elektronicznych

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News